fbpx

А коли в житті виникають труднощі і ми сваримося, мені не вистачає злості більше ніж на пів дня. Я підходжу до неї, коли вона серйозна і дивиться кудись у бік, повертаю очима до себе і кажу: не ховайся!

Як тільки я вийшов з магазину – відразу ж почався дощ. Повертатися назад мені не хотілося, продавщиця там була досить груба і дивилася на мене таким засуджучим поглядом, ніби я у неї щось вкрав.

Парасольку, я звичайно ж з собою не брав, навіщо мені парасолька, коли я йду в магазин? Гаразд, пройдуся під дощем. Сто років такого вже не робив.

Дощ припускав все сильніше і сильніше і люди в паніці починали бігти хто куди. Так забавно виглядає з боку, як вони бігають в різні боки, сподіваючись сховатися в будинку, магазини, на автобусних зупинках, під деревами. Хвилина-дві і вони розбіглися по своїх куточках і на вулиці стало порожньо.

Мою увагу не могла не привернути дівчина, яка нікуди не сховалася. Вона була одягнена в легку джинсову курточку, під якою ховалося маленьке плаття.

Промокла до нитки і з навушниками у вухах вона підставила обличчя під дощ і щось наспівувала. Мені стало цікаво, що ж вона співає і я вирішив підійти ближче. Вона мене не бачила, але начебто відчувши, що я підходжу близько – дівчина зірвалася з місця і побігла через дорогу в парк.

Танцюючи і підстрибуючи на шляху вона забігла за дерева і я більше не бачив її. Мені стало страшно. Страшно, що вона більше не повернеться і я ніколи не почую, що вона наспівувала. Я раптом відчув, що ні в якому разі не повинен відпускати цю дівчину і побіг, що є сили за нею.

Інша на її місці, явно б злякалася, якщо слідом за нею побіг би невідомий чоловік. Але її це ніби ще більше розвеселило. Вона почала забігати за дерева, голосно сміятися і губитися за мокрими від дощу гілками. А мені було так страшно, що я почав кричати їй: Не ховайся! Не ховайся!

З того дивного дня пройшло вже кілька років. Її джинсова курточка десь загубилася під час подорожі в Ісландію. А маленьке плаття зіпсувала наша донька, проливши на  якийсь сік. А що найголовніше – я навчив її не ховатися. А вона навчила мене не боятися і вірити, що вона ніколи більше не втече.

Ми разом ніколи не ховаємося від дощу і я навіть не пам’ятаю, куди подів свою стару парасольку.

Ми разом танцюємо серед тікаючи  невідомо куди людей і разом наспівуємо незрозумілі одне одному слова. Ми разом виховуємо нашу маленьку шкідливу дочка. Ми разом.

А коли в житті виникають труднощі і ми сваримося, мені не вистачає злості більше ніж на пів дня. Я підходжу до неї, коли вона серйозна і дивиться кудись у бік, повертаю очима до себе і кажу: не ховайся!

Проходять роки і ось, я йду в той же магазин. Що дивно, там навіть продавщиця та ж. Волосся у неї коротше так і розповніла вона пристойно. І тільки засуджучий погляд залишився таким самим бридким. Я виходжу з магазину і бачу, що буде дощ.

Навіть не думаю повертатися в магазин, йду не поспішаючи, проходжу через ту ж автобусну зупинку і як ніби примари побачив: біля зупинки молода дівчина в легкій курточці і плаття, вона одна, танцює, підставивши обличчя під дощ, вистачає краплі з неба пальцями і ротом , наспівує щось зрозуміле тільки їй. Я підходжу ближче. Здається вона ось-ось зірветься і упорхне як метелик від мене далеко-далеко.

Мені знову страшно, я підійшов до неї і сказав: Не ховайся! Не ховайся! А вона тільки посміхнулася і спокійним голосом сказала: тато, ну я вже зачекалася тебе. Ти все, що потрібно купив? Пішли вже, а то мама нас там зачекалася одна.

Я дивлюся на свою доньку і розумію, що її одного разу теж хтось наздожене. Зловить і навчить не ховатися. Полюбить так само сильно, як ми з її матір’ю і забере в свій світ. Сподіваюся, він теж не буде брати з собою парасольку. І буде танцювати на вулиці поруч з нею, сміючись і наспівуючи дурні пісні.

Дощ вдарив ще сильніше. Він ніби говорив мені у слід: не ховайся! Не ховайся!

Related Post

Іван закохав у себе уперту феміністку ТамілуІван закохав у себе уперту феміністку Тамілу

Таміла наш старший продавець мала славу упертої феміністки. Вона вдова, більше 10 років одна живе, виховує одна сина. На чоловіків навіть не дивилася. Самодостатня особа. Вона була частим предметом як

Коли Вітя грав у схованки, він знайшов під ліжком чиїсь ногиКоли Вітя грав у схованки, він знайшов під ліжком чиїсь ноги

Мій батько в дитинстві жив в маленькому селі з батьками. У них був великий, хороший цегляний будинок. Я теж народився в тій хаті, але зараз живу в місті. А батько