Чоловік хоче пожити окремо

Після 25 років шлюбу чоловік запропонував роз’їхатися і жити окремо. Сказав, що втомився і хоче пожити для себе. У цьому році йому 50, не працює, достроково вийшов на пенсію. Як мені бути: прийняти його вибір або боротися за відносини? Ми багато пережили разом, мені так важко прийняти його умови.

Наталя, 49 років. Порада від психолога.
Наталя, це непросто – почути такі слова від рідної і близької людини. Але, незважаючи на зобов’язання перед сім’єю, ми не належимо одне одному. Боротися з його рішенням безглуздо. Навряд чи він прийняв його імпульсивно, швидше за все, він багато думав і сказав вам, коли був уже готовий.

Іноді чоловік хоче пожити окремо, якщо в стосунках не вистачає емоційної та фізичної близькості. Буває, нерозуміння накопичується роками. За такий довгий термін, як 25 років, змінюються погляди на життя, інтереси, і часто у подружжя стає менше спільного, ніж було на початку.

Думаю, зараз краще дозволити йому побути на самоті, дати можливість переосмислити ваші відносини. Іноді потрібно відпустити, щоб людина повернулася назад. Щоб залишитися разом, важливо навчитися приймати зміни, які відбуваються в іншому. Можливо, він замкнутий і закритий, тоді вам буде складніше зрозуміти, що його зараз турбує.

Іноді після того, як діти виростають, подружжя відчувають, що їх більше нічого не пов’язує, і тоді навіть незначні відмінності в інтересах викликають бажання розлучитися. Буває, чоловік хоче піти з-під контролю дружини, особливо якщо вона протягом усього шлюбу критикувала, не приймала його поглядів на життя. Крім цього, він може переживати і власну особистісну кризу. Він відчуває потребу в пошуку себе, осмисленні пережитого досвіду.

You cannot copy content of this page