Чоловік сидить у мене на шиї, а одружуватися не хоче

Ми зустрічаємося рік, партнер живе у мене. З нами в двокімнатній квартирі живуть ще моя мама і син. Я працюю, плачу за квартиру, купую продукти, стираю, прибираю, готую. А мій чоловік ніде не працює, тому що немає роботи. Грошей не дає, так, іноді підкидає на продукти. Допомагає з ремонтом, який роблю на свої кошти. При цьому запевняє, що любить. Налаштований серйозно. Але зі своєю мамою не знайомить. Каже, що час ще не настав. Я вкладаюся в відносини повністю. Він – 50 на 50. Рідні мене постійно лають за те, що посадила на шию здорового мужика. Підкажіть, будь ласка, чи варто продовжувати такі відносини далі? Чи зміниться він? Розумію, що сама у всьому винна, дозволила багато. Але люблю його.

 

Лариса, 46 років. Порада від психолога.
Лариса, вам самій треба відповісти на питання – чи серйозно налаштований чоловік до жінки, якщо він не працює, живе на її території за її рахунок, не знайомить з рідними і не робить взагалі нічого, щоб довести серйозність своїх намірів. Вам і тільки вам вирішувати, чи будете ви з ним жити далі чи ні. Ні ваші родичі, ні тим більше я, не можемо сказати, як вам краще. Якщо вам самій комфортно жити з цим чоловіком так, як зараз, – насолоджуйтеся цим. Зовсім не важливо, хто що з цього приводу думає.

Що саме ви маєте на увазі під «серйозним ставленням до вас»? Весілля, утримання сім’ї, знайомство з батьками, переїзд на його територію? З усіх цих питань ви можете домовитися зі своїм чоловіком, головне – хотіти.

Вас влаштовує, що партнер не хоче поки знайомити вас зі своєю мамою, але при цьому живе з вашою мамою та сином? Якщо ні, то скажіть йому про це і далі робіть висновки і приймайте рішення. Ви пишете, що чоловік не працює, тому що немає роботи. Це, звичайно, аргумент, але при бажанні люди в будь-яких ситуаціях знаходять вихід. З того, що ви пишете, складається враження, що справа не у відсутності роботи, а у відсутності бажання працювати. Ваш чоловік ситий, одягнений, сидить удома і займається чим хоче, як хобі трохи допомагає вам з ремонтом.

Дуже цікаво, як ви оцінюєте ваш внесок у відносини – «повністю» і «50 на 50». Чи можливо, що ви все ж домовтеся зі своїм чоловіком, щоб і другі 50 вас теж влаштовували? У будь-якому випадку пробуйте, якщо ви хочете бути з ним.

Зміниться він чи ні – це не відомо нікому в світі. Як правило, люди в зрілому віці без дуже вагомих причин не змінюються. Та й ви, напевно, живете з ним тому, що він вас влаштовує з багатьох причин. Вступати у відносини з метою переробити людини абсолютно безперспективно не тільки в вашому випадку, а й взагалі в принципі.

Говорячи ж про любов, прихильності, глибокої симпатії, варто пам’ятати про те, що ці почуття можуть бути і досить деструктивними. Дуже важливо розуміти, чи комфортно людині в них, чи щаслива вона, чи хоче продовжувати в тому ж дусі, або це поле для нескінченних страждань і незадоволеності під прапором почуттів. З тих відносин, які приносять біль, потрібно виходити. Заради тих, які приносять радість і щастя, потрібно працювати.

You cannot copy content of this page