Чоловік вкотре поставив інтереси своєї мами вище, ніж інтереси нашої родини. Навіть рахувати не хочу, в який саме раз це відбувається. А мені це вже набридло. Ось зараз вирішували питання з відпусткою, але свекруха сказала своє вагоме слово і все, тепер на відпочинок їде вона

Чоловік вкотре поставив інтереси своєї мами вище, ніж інтереси нашої родини. Навіть рахувати не хочу, в який саме раз це відбувається. А мені це вже набридло. Ось зараз вирішували питання з відпусткою, але свекруха сказала своє вагоме слово і все, тепер на відпочинок їде вона.

Марія Сергіївна, моя свекруха, не втомлюється нагадувати, що виховувала сина одна. З чоловіком у них щось не склалося, і він пішов із сім’ї, коли хлопчикові було лише п’ять років. Чи сплачував він аліменти, це нікому невідомо. Свекруха каже, що ні, але я не маю причини їй вірити, вона заради драматизму ще й не таке скаже.

У чоловіка мама щось на кшталт священної корови в індусів. Свята жінка, кожне слово якої подібне до злитка золота і за цінністю, і за вагомістю. Хоча я не надто розумію причину такого трепетного ставлення. Мене мама теж ростила сама, але при цьому вона не нагадує про це кожні п’ять хвилин і не вимагає звести її на п’єдестал.

Дісталося мені від свекрухи ще під час весілля. У Марії Сергіївни специфічний смак, їй хотілося, щоб все було “дорого багато”, тобто кортеж з лімузином, гулянка в кафе на сто персон з тамадою, неодмінний викуп нареченої та батьківське благословення. Ось цей весь кошмар із глибин часу.

Навіть до моєї сукні вона прикопалася. Я обрала звичайну білу сукню, трохи нижче за коліно, таку, щоб її можна було ще й потім на якісь заходи носити. Але мамі чоловіка ближче була модель “баба на чайнику”, де купа спідниць, тугий корсет, фата і таке інше.

– Навіщо витрачати гроші на вбрання, яке я потім жодного разу не вдягну? До того ж у таких сукнях незручно, втомлюєшся вже за пару годин.
– Це пам’ятний день, є традиції, зрештою! Наречені завжди намагаються виглядати особливо цього дня, а ти будеш як посередність, я не такого для свого сина хотіла!

Ось і основна теза “я не такого для свого сина хотіла”. Ви що, будете винаймати житло? Я не такого для свого сина хотіла. Думаєте про іпотеку? А потім декрет і мій син один тягтиме сім’ю? Не такого я хотіла для свого сина. Ну і все в такому дусі.

Чоловік як загіпнозований, начебто все вже вирішили, але як мама його щось сказала, так він починає здавати назад – а давай подумаємо, а давай не поспішати. Іноді взагалі дивуюся, як у нас до обручок дійшло.

Ми вже чотири роки у шлюбі, дітей поки що немає і не передбачається, тому що у нас ніяк з мертвої точки не зрушить питання з житлом. Я абияк відвоювала право жити окремо від свекрухи, але відкладати у нас досі не виходить. По-перше, багато грошей з’їдає оренда, по-друге, постійно доводиться розв’язувати проблеми Марії Сергіївни.

То їй до стоматолога треба, і виливається все це у велику суму, то ліжко треба замінити, а то спина в неї болить, то ремонт би освіжити. Гроші вона тягне так, що в нас залишаються якісь копійки.

– Зрозумій, це мама, вона мене одна ростила, у всьому собі відмовляла. Я не можу зараз просто сказати їй ні, – виправдовувався чоловік, а мене вже нудило від цього пояснення.
– Мене мама теж одна ростила, але вона з нас гроші не тягне, навіть намагається допомогти. Ми з таким підходом твоєї мами ніколи не накопичимо на свою квартиру!
– Накопичимо, які наші роки, – усміхається чоловік і лізе обійматися.

Нещодавно ми вирішили з’їздити у відпустку, минулий рік важкий у всіх планах. Нам обом довелося змінювати роботу, звикати до нового колективу, заглиблюватися в нові реалії, та дуже багато працювали. Проте ми отримали хороші премії, на які ми й хотіли їхати у відпустку.

Ми вже почали планувати поїздку, я розмріялася, як лежатиму на шезлонгу десь біля моря, коли чоловік заявив, що наша поїздка скасовується.
– Мамі лікар рекомендував з’їздити до санаторію. Я вже сплатив їй путівку. Мамі відпочинок потрібніший, у неї здоров’я вже кульгає, а ми якось потім у відпустку з’їздимо. Які наші роки, – пояснив чоловік.

Я навіть розплакалася від образи. Ось знову – свекруха з якогось дива отримує все, а я залишаюся ні з чим. Це я ще опускаю, що мої гроші також були витрачені на санаторій для свекрухи.

Ми з чоловіком посварилися. Я вважаю, що він повинен вже вирішити, що для нього в пріоритеті, а він називає мене егоїсткою, яка не розуміє, наскільки важлива для нього мама. Я поки що живу у своєї мами, миритися з чоловіком немає жодного бажання. Не хочу все життя бути на других ролях після святої Марії Сергіївни.

You cannot copy content of this page