Чоловік жив зі мною, як квартирант. Але цьому настав кінець після чергової його витівки

Дзвоню чоловікові, щоб забрав дітей із дитячого садка. Вранці він сам сказав, що звільниться вже по обіді. А в мене в офісі завал із підготовкою рекламного бюджету та промоакцій, часу катастрофічно не вистачає.

Тому що потрібно кожен пакет затверджувати окремо, а начальство в останній момент починає змінювати варіанти. Загалом, нерви тріпали, затримали мене майже до восьмої вечора.

Приходжу додому, дітей нема. Чоловік спокійно лежить на дивані та дивиться телевізор, потягуючи пінне з пляшки. Побачив мене та невдоволено каже:

– Чому затрималася? Я їсти взагалі хочу, а ти ходиш незрозуміло де.
– А я що не можу затриматись? – Відповіла я, оглядаючись у пошуках дочок. – Я тебе попереджала, що прийду пізно, бо звіти треба затверджувати. Ти краще скажи де діти?

– У твоєї матері, вона їх увечері забрала. Годину тому, – невдоволено буркнув він.
– Тобто як забрала? Ти чому їх не привів додому? – відчуваю, що починаю закипати. – Ти Коли прийшов додому?

– Три години тому, – відповідає чоловік і робить великий ковток з пляшки.
– Добре … – намагаюся взяти себе в руки. – Тобто ти прийшов три години тому, мама забрала дітей годину тому… Ти м’ясо хоч розморозив, щоб я почала готувати?

– А чому я повинен був це робити? – обурено кричить чоловік. – Це ти жінка в цьому будинку, ти маєш вирішувати питання з їжею та іншими справами.

– Ти зовсім знахабнів?! – Мене прорвало. – Провалявся вдома три години, захлинався пивом (я у кутку побачила дві порожні дволітрові пляшки), дітей не забрав, м’ясо не витягнув і ще висуваєш претензії, що я пізно прийшла, а ти голодний? Чому від тебе взагалі ніякої допомоги вдома немає? Уявив себе султаном, навколо якого я маю танцювати з бубном, щоб догодити?

Ох, і посварилися ми тоді… За якісь десять хвилин я була готова знищити його, бо мене реально почала діставати його інфантильна поведінка.

То ситуації, як сьогодні. То притягне цілу кучу гостей, коли в будинку нічого немає. То почне права качати, доводячи свою крутість перед якимись малознайомими мужиками, обзиваючи мене різними “лагідними” словами.

Щоправда, після кожної такої історії йому жорстко прилітає, бо я хочу зрозуміти, що ним рухає, коли він говорить чи робить таку дичину. Але сьогодні, відчуваю, моє терпіння вже скінчилось… Особливо, коли він заговорив:

– Моя мама мала рацію, коли сказала, що ти занадто стерво, щоб бути правильною дружиною.
– А що означає правильна дружина у твоєму розумінні? – Тільки почала заспокоюватися, і знову пішло на підвищення градуса.

– Ти мусиш мене поважати, погоджуватися з моєю думкою, віддавати гроші, щоб я як чоловік і голова сім’ї міг сам ними розпоряджався. А ти ж жінка, ти дурна і витрачаєш гроші на якусь нісенітницю… Тобі взагалі не можна гроші довіряти, – ображено сказав він.

Отак сюрприз, подумала я. Стільки років живемо, а я тільки зараз зрозуміла, наскільки для нього болюче питання щодо грошей.

Я завжди заробляла більше, але ніколи не дозволяла собі тицяти йому цим фактом в обличчя. Намагалася не принижувати його чоловіче его, і чого я в результаті досягла? Що мене обізвали нерозумною і захотіли відібрати все, що я заробляю! Та ще й мама його тут приклада зусиль.

Тут я згадала, як свекруха пропонувала віддавати їй заощадження. Я тоді працювала в іншій організації та зарплату отримувала у валюті, майже тисячу євро після вирахування податків. Щоб не розтринькати гроші, завела окрему картку та перераховувала на неї. Ту картку я не чіпала, вона лежала в банківському сейфі.

Свекруха була неприємно здивована цим:
– Ви ж подружжя, у вас має бути все спільне. Віддай краще чоловікові чи мені, як можна довіряти цим банкам?
– Я довіряю банкам, тому що там ніхто не просить у борг, – рубанула я у відповідь.

Річ у тому, що після того, як рідня чоловіка дізналася про мою зарплату, різко побільшало охочих дружити зі мною. Бажано, щоби при цьому давали гроші просто так. Якось я зробила таку дурість, але потім зрозуміла, що найменше хочу ганятися за цими людьми, щоб повернути свої кровні. Чоловік зайняв позицію, що він не при справах.

Поки я з’ясовувала стосунки з благовірним, зателефонувала моя мама:
– Доню, ти чому не забираєш дітей? Маша захворіла, плаче і хоче додому. А ні ти, чи твій чоловік досі не прийшли.
– Вже біжу, – відповідаю я і біжу до виходу.

Чоловік підхоплюється:
– Ти куди? Я хотів попросити тебе зробити мені масаж. Знаєш, як спина болить?
– У тебе спина не те що, болить, вона ризикує взагалі зламатися, якщо ти затримаєш мене хоч на хвилину, – гаркнула я. – Ти знаєш, що Маші погано? Буде тобі масаж, коли повернуся. Такий масаж зроблю, на все життя запам’ятаєш!

Не зважаючи на крики чоловіка, я побігла до ліфта, через пару хвилин була у дворі. Мама жила в сусідньому будинку, тож дорога забрала мінімум часу. Діти втомлені, жодного настрою. Молодша, Маша, вся горить – схопило горло.

Приходжу додому, чоловіка нема. Встиг змитися, вночі надіслав повідомлення “Мамі стало погано, я поїхав до батьків”. Вранці я не пішла на роботу та не пустила чоловіка до квартири.

Коли приїхала жива здорова свекруха, я зібрала речі чоловіка і виставила його геть, не забувши розповісти свекрусі про його витівки. Мене здивувала її реакція:

– Всі чоловіки так роблять, у чому проблема?
– Проблема в тому, що я одружувалася, а не всиновлювала вашого сина, – відповіла я. – Знайдете собі менш стерво, щоб подобалася і вам, і сину, та іншим родичам. З мене досить, я подаю на розлучення.

Загалом так і розлучилися. Але я шкодую тільки про одне – що не зробила цього раніше.

You cannot copy content of this page