Чоловік – злісний вегетаріанець

Чоловік і його сім’я харчуються виключно бобовими, овочами, рисом, молоком і рідко – яйцями. Збираючись жити разом, ми домовилися, що я зможу їсти те, що захочу, але потім виявилося, що я можу їсти м’ясо і рибу тільки поза домом і ні в якому разі не готувати їх на кухні.

Шляхом сліз і скандалів домоглася можливості їсти вдома шинку і солити рибу. Хочеться звичної їжі: курячого супу, котлет, – але я живу не в Україні, місцеві готові страви – жирні і смажені, і я хотіла б готувати вдома для себе.

Ще гостро стоїть питання про раціон майбутньої дитини. Чоловік, природно, проти м’яса (головний аргумент – шкода для здоров’я), а я не впевнена, що правильно ростити малюка на горосі і квасолі. Сказала чоловікові, що, якщо завагітнію, буду харчуватися правильно, готувати вдома, і дитину буду годувати так само, як сама. Не знаю що робити. Чоловік маніпулює мною: сказав, що буде більше любити, якщо я стану вегетаріанкою. Розумію, що з дитиною треба почекати, та й взагалі сумніваюся, чи треба нам жити разом. Я не хочу міняти чоловіка і його раціон – я лише намагаюся довести, що і мене не треба міняти.

Юлія, 30 років. Порада від психологів.
Юлія, уявіть, що на одній чаші терезів лежать ваші розбіжності з чоловіком з приводу вегетаріанства, і ця чаша опускається. А що тоді на іншій? Чи є там щось, що зберігає баланс у відносинах, не даючи першій чаші впасти вниз і зруйнувати ваш шлюб? Спори вегетаріанців і м’ясоїдів стосуються не тільки систем харчування – це про різницю в цінностях і світогляді. Проте ви з чоловіком вирішили бути разом. Але чи точно з того моменту нічого не змінилося?

Якщо ви заздалегідь обумовили правила, чому тоді згодом чоловік їх поміняв? Чи розуміє він, що вам важко морально і фізично жити в таких обмеженнях? Якщо так, чому тоді не прийме вас такою, яка ви є, і не дозволить харчуватися, як вам більше подобається? Що лежить на другій чаші його ваг?

Ви маєте рацію в тому, що різниця поглядів відіб’ється на вихованні дитини. Більш того, насмілюся припустити, що претензії до вас швидше за все почнуться ще під час вагітності.

Є пари, в яких обидва партнери вегетаріанці і жінка не повертається до вживання тваринного білка навіть під час вагітності. Є пари, в яких обидва вегетаріанці, але в ході вагітності жінка починає їсти рибу або курку, тому що цього вимагає її організм, і це не викликає протесту з боку партнера. Є пари, в яких один з партнерів вегетаріанець, а другий м’ясоїд, і вони живуть душа в душу, не намагаючись насильно «виправити» іншого.

Точно ваші сварки тільки через їжу? Може бути, в їх основі лежить більш глибокий конфлікт? Або навіть не один?

You cannot copy content of this page