Перейти до вмісту

Цього літа донька збиралася у відпустку до моря разом з Данилом. Але в останній момент вона поїхала туди, не взявши сина із собою. Коли напередодні від’їзду Катя попросила мене забрати на пару днів Данила, я була дуже здивована

  • від

Напевно, я у цьому житті щось зробила не так. Мені завжди здавалося, що батьки дають своїм дітям все найкраще і готові відмовитися від усього заради малечі. У цьому ключі я виховувала і своїх дітей.

Але, як виявилось, моя рідна дочка – іншої думки. Для неї важливіше власні бажання, а не єдиний син. Два роки тому моя Катя розлучилася з чоловіком Дімою. Я досі не розумію, у чому була проблема: житло є, машина – також.

Плюс онуку Данилу на той момент було лише 4 роки. Як не крути, а розлучення батьків погано позначається на малечі. Треба сказати, що зять непогано заробляв і навіть голос не підвищував на дружину.

Але Катя заявила, що чоловік не забезпечує її «на належному рівні» і вона втомилася «рахувати копійки в гаманці». Копійки, як же! Але лізти в особисті стосунки доньки я не стала.

Їх із Дімою розвели в суді, призначивши зятю аліменти. Діма спочатку хотів забрати до себе сина, але Катя влаштувала істерику на засіданні. Вона пообіцяла викинутись з вікна, якщо у неї відберуть дитину. Зять відступив.

Чесно кажучи, я боялася, що після всього цього спектаклю та нервування Діма перестане спілкуватися не тільки з колишньою дружиною, а й із сином. Однак мої побоювання були марними.

Колишній зять кожних вихідних забирає Данила до себе, гуляє з ним і возить на рибалку. За два роки він жодного разу не забув про якесь свято і регулярно бував на святах у сина. Проте Катя після розлучення наче перестала бути матір’ю. Вона з головою пішла у роботу та особисте життя.

Коли Данило пішов у дитячий садок і почав часто хворіти, донька жодного разу не брала лікарняний. З малюком сиджу або я, або сваха, або зять. Я пробувала кілька разів натякнути Каті, що взагалі-то мати повинна більшу частину часу проводити зі своєю дитиною. Але дочка мене жорстко відрізала, сказавши, що сама в усьому розбереться.

– Не забувай, що я тепер – мати-одиначка і повинна себе забезпечувати, а в ідеалі – знайти гідного чоловіка, який утримуватиме і мене, і сина. Як же я це зроблю, якщо цілодобово сидітиму біля Данила? Принци з неба нікому не падають, – заявила мені Катя.

– Ти перш за все – мама, – нагадала я дочці.
– А ти – бабуся, тож допомагай мені з дитиною і не намагайся вчити життю, – сказала мені дочка. То була перша серйозна сварка між нами.

А через три місяці я дізналася, що Катя зійшлася з якимось Сергієм. Про це мені розповів онук. Данило поскаржився, що дядько Сергій часто на нього кричить після того, як вип’є пива.

Я, звичайно, не стала мовчати й вирішила поговорити з дочкою. Що це за новини – чужий чоловік випиває та підвищує голос на дитину? Але Катя стала дибки, розкричалася і знову заявила, що сама у всьому розбереться.

Я лише зітхнула і поклала слухавку. Після цього дочка цілий місяць мені не дзвонила, а потім знову привезла Данила. Виявилося, що Каті треба було виїхати за місто разом із новим залицяльником.

Місця для сина у його машині не знайшлося. Я не стала нічого говорити горе-матері, просто мовчки взяла онука за руку і повела до хати. Я знала, що Катя поводиться неправильно, але й подумати не могла, що її цинізм може досягти ще більших розмірів.

Цього літа донька збиралася у відпустку до моря разом з Данилом. Але в останній момент вона поїхала туди, не взявши сина із собою. Коли напередодні від’їзду Катя попросила мене забрати на пару днів Данила, я була дуже здивована.

– Хіба ви не їдете у відпустку? – Запитала я у дочки.
– Я їду, а Данилко залишається з татом, Діма забере його у вівторок. А поки що нехай побуде у тебе, – заявила мені Катя.
– Але як ти можеш поїхати відпочивати без дитини? Адже він так хотів поплавати в морі! – обурилася я.

– Я зуміла заробити на відпустку для себе і розраховувала, що гроші на відпочинок сина мені дасть колишній. Але Діма платити відмовився. Тож нехай сам Данила розважає, – сказала мені дочка.

Я відразу набрала колишнього зятя, щоб уточнити слова дочки. Виявилося, що він, правда, відмовився платити за відпочинок, оскільки запити моєї доньки виявились надмірно високі.

Катя вимагає від колишнього чоловіка 100 тисяч гривень за 10 днів відпочинку для Данила! Звичайно, зять підрахував, що 6-річна дитина не здатна стільки витратити самостійно. Натомість він зняв на цілий місяць дім на березі озера.

Вони удвох із сином поїхали на природу, щоб рибалити, купатися та смажити шашлики. А в мене неприємно защеміло у грудях. Начебто моя Катя носила під серцем дитину, а залишається до неї холодна. Зате зять ставиться до сина з трепетом та любов’ю.

Після повернення дочки з відпустки я з нею не спілкувалася. Вона мені не дзвонить і не заїжджає, а в мене, чесно кажучи, немає бажання її бачити. Наскільки я розумію, Данилу Катя теж не дзвонить.

Хлопчик все ще відпочиває з татом. Добре, що батько онукові дістався добрий. Діма нещодавно сказав мені, що збирається подавати до суду, щоб забрати дитину у недбалої матері.

У цьому я повністю його підтримую. Якщо потрібно, я навіть виступлю на суді проти Каті. Якщо їй хочеться займатись своїм особистим життям, а не сином, то нехай так і буде. Ось тільки вона обов’язково пошкодує про те, що так погано ставилася до єдиної дитини.