Перейти до вмісту

Дізналася, що мама набрала кредитів і тепер по вуха у боргах, прошу допомоги у чоловіка

Останнім часом я помітила, що мама стала сама не своя. Постійно думає про щось, мене майже не слухає. Навіть із онуками спілкується без інтересу. Виглядає стривоженою та стурбованою.

Каже, що все нормально, але ж я бачу, що вона не в порядку. Якось я посадила її і прямо запитала, що сталося. Тоді вона розповіла, що набрала кредитів.

Стала плакати та розповідати, що взяла спочатку трохи грошей, але виплатити не змогла. Взяла другий кредит, щоби погасити попередній. Так і понеслося все, як снігова куля.

І тепер має боргів приблизно на тисячу доларів. Для пенсіонерки сума солідна. Я здивувалась, адже не розумію, для чого їй були потрібні ті гроші. А вона сказала, що просто на життя їх витратила.

Хоча й це мені важко зрозуміти. Мій чоловік непогано заробляє, ми добре живемо. Я поки що в декреті, дбаю про дітей. Він дає мені гроші на господарство, живемо у його квартирі, тож за оренду платити не треба. З цих же грошей я щомісяця допомагаю мамі. Чоловік не проти, адже розуміє, що пенсіонерці у такі часи непросто.

Ось тільки він не так добре знає мою маму, як я. Вона з тих людей, яким гроші на кишеню тиснуть. Все життя вона такою була. Навіть батько, коли ще був живий, постійно їй казав, що вона марнотратка. Все, що вони спромоглися відкласти, заслуга батька. Мати все життя була у якихось боргах. Вона часто і в мене гроші позичала. Досі повертає.

Мені складно її зрозуміти, адже я намагаюся заощаджувати кожну копійку. Нехай зараз ми непогано живемо, але це може змінитися. Та й діти підростають, їм також будуть потрібні заощадження.

А вона тим часом бере кредити, щоб витратити гроші на їжу та косметику. Я спитала, чому вона раніше нічого не сказала, поки сума ще не була такою великою. Вона ж пробурчала, що не говорила, бо я її вичитуватиму.

Тільки мені тепер треба думати, як вирішити цю ситуацію. Я вирішила попросити чоловіка про допомогу. Мені здавалося, він не відмовить, адже завжди допомагав. Але він сказав рішуче “ні”. Мовляв, твоя мама у кредитах — їй із них і виплутуватись. Не було чого влазити в борги.

І я розумію, що він має рацію. Але мені шкода її. Що тепер робити? Якщо дам грошей, вона потім весь час так робитиме. Але якщо не дам, то вона влізе лише у ще більші борги.