Перейти до вмісту

Дружина начальника прийшла до чоловіка на роботу, а потім виявила у кишені записку

«Знову ти тут заважаєш, не можеш прибирати наприкінці робочого дня?!» – проноситься гидливе зауваження за спиною. А між іншим, у Олексія такий самий графік, як і в інших колег в офісі. З тим, що його й за людину ніхто не вважає, миритися не хочеться.

А сенс скаржитися? Головне – зробити свою роботу та отримати зарплату, щоб було на що жити.

«Я ж не скаржуся, що ви скрізь ходите і сміття розкидаєте, про туалети взагалі мовчу», – сказав Льоша в порожнечу.

Директор фірми підійшов до хлопця і сказав, щоб Льоша поспішав, щось занадто пізно він за роботу взявся. Потім начальник заметушився і пішов у свій кабінет, ніби кудись поспішав.

Олексій і не чекав на похвалу від начальника. Дмитро Юрійович не з тих людей, яким є діло до простих робітників. Добре хоч заробітну плату вчасно платить.

Але в офісі іноді все-таки з’являється хороша людина — це Анастасія Павлівна, дружина начальника. Щоразу жінка, зустрівши прибиральника, звертається до нього, як до друга, питає, як у нього справи.

От і цього разу Анастасія Павлівна зупинилася, щоб поговорити з Олексієм і спитати, як поживає його мама. Від кількох хвилин спілкування з цією прекрасною жінкою у Льоші з’являється мимовільна посмішка:

«Навіть не віриться, що такий неприємний чоловік може мати таку чуйну й гарну дружину», — подумав Льоша.

Всі ці роки Анастасія Павлівна добре ставилася до Олексія, і цього разу мило поспілкувалися кілька хвилин.

Дружина начальника сказала, що попросить підвищення для парубка, але той відмовився. Сказав, що не вартий премій та заохочень, і навіть зараз не встигає зробити свою роботу.

«Дмитро Юрійович поспішав кудись, сказав і мені якнайшвидше закінчити роботу, щоб він закрив офіс, п’ятниця ж», — жінка здивувалася, адже їй чоловік сказав, що затримається на роботі допізна.

Бачачи, що Анастасія Павлівна стривожена, Льоша вирішив, що сказав зайве. Так і було.

Вже не вперше дружина викриває чоловіка на брехні. Що цього разу? Коли Олексій закінчив роботу, співробітники офісу вже розходилися додому.

Поспішаючи додому до мами, Льоша увійшов до кабінету керівника, щоб там насамкінець протерти підлогу, але побачив начальника в кріслі, перед яким на столі сиділа молода практикантка. Директор розлютився і сказав, щоб прибиральник провалював.

Дорогою додому Льоша не міг перестати думати про те, що сталося. Йому, правда, подобалася Анастасія Павлівна як людина. Їй всього 28 років, а вона набагато розумніша за свого черствого старого чоловіка. Він старший за неї на 12 років, але в кожній бесіді жінка щиро говорила, що любить свого чоловіка, а він, хоч і здається грубим, любить її.

Олексій згадав розмову директора та молодої співробітниці, здається, вони домовилися про зустріч у вихідний день.

Наступного дня Олексій підкинув непомітно Анастасії Павлівні записку, в якій написав про свої припущення.
Коли жінка побачила записку, вона не хотіла вірити у те, що в ній було написано. Вона ніколи не сумнівалася в чоловікові, вважала його вірним, працьовитим та дбайливим.

Але вже кілька місяців вона знаходить невідповідність у словах чоловіка його вчинкам. Цього разу жінка вирішила перевірити, чи мав рацію прибиральник.

У призначений час вона відчинила офіс своїм ключем і тихо підійшла до кабінету чоловіка. На хвилину Анастасії здалося, що вона марить — у кабінеті було тихо. Коли жінка вже збиралася йти, вона раптом почула жіночий сміх. Тут усе й прояснилося, вже відчиняючи двері, Анастасія знала, що побачить у кабінеті.

Коли вона увійшла, перед нею сидів чоловік у розстебнутій сорочці, а на колінах у нього сиділа дівчина у білизні. Побачивши дружину, дівчина сховалась під стіл, а чоловік навіть нічого не встиг сказати.

Цього дня Анастасія вирішила, що розлучається із чоловіком.

Два тижні в офісі директор не з’являвся, тільки ходили плітки про пригоди начальника. А потім стало відомо, що фірма зачиняється. Цього дня Анастасія Павлівна востаннє підійшла до прибиральника і подякувала йому за все:

«Дякую, що розплющив мені очі. Я винна в тому, що ти тепер лишаєшся без роботи. Ось, візьми. Сподіваюся, що в тебе і твоєї мами все налагодиться», — жінка вручила Олексію великий конверт.

Пізніше виявилося, що в конверті лежить зарплата Олексія на два роки вперед, до того ж обіцяні, але не видані начальником премії. А ще в конверті лежала візитка Анастасії Павлівни, щоб хлопець, якщо йому потрібна допомога, зателефонував їй.