Два роки мовчки чекали на повернення боргу, а в результаті все одно виявилися поганими

І смішно, й сумно. Як кажуть, нарешті мій чоловік зрозумів, хто в них у родині улюблена дитина.

Чоловік має молодшого брата. Але це не якийсь нерозумний підліток. Чоловікові тридцять два роки. Деякі в його віці вже мають дружину, і дітей. Ось лише сім’я – це взагалі не про брата чоловіка. Щось мені здається, що не скоро у нього дружина з’явиться. Якщо ще лишилися адекватні жінки на цій планеті.

Ні, брат мого чоловіка не дурень. Просто він дуже любить себе. Професію він здобув, але вважає, що важка каторжна робота день у день для ідіотів. А він створений для більшого.
Тому основну частину року він працює абияк. Грошей на життя йому не вистачає. А прийти поїсти до свекрухи – це взагалі найулюбленіша справа, коли у власному холодильнику пусто.

При цьому братик виглядає як успішний красень. Глянеш на нього – людина має як мінімум власне прибуткове підприємство. Усі зароблені гроші спускає на зовнішнє лушпиння. Основний дохід брат отримує у літній курортний сезон. З травня до кінця вересня він їде до Одеси. Як пояснював він сам, саме там крутяться великі гроші.

Я не хочу сказати, що брат чоловіка дармоїд. Зважаючи на те, скільки він встигає виручити за один сезон, працює він там старанно і без вихідних. Ось тільки ці гроші кишеню йому тиснуть і витікають крізь пальці як вода.

Два роки тому брат наплів моєму чоловікові, що йому буквально нема що їсти, він помирає з голоду і з квартири його виженуть, якщо він завтра не сплатить оренду.

Брат стало шкода брата. Насамперед він ніколи в борг не просив. Мабуть, ситуація справді складна. Ось чоловік вирішив допомогти. Зайняв тому п’ятдесят тисяч. У нас вони просто без діла лежали. То був наш недоторканний запас на чорний день.

Домовленість була, що брат може повертати гроші так, як йому зручно. Може частинами, помаленьку, а може разом усю суму. Але брат відразу уточнив, що віддати гроші він зможе лише після закінчення сезону.

Справа була у лютому. У травні він, як завжди, поїхав до Одеси. На той момент він не повернув нам жодної копійки. Ми його не квапили. Гроші були не останніми, та й розуміли, що так швидко не встигла людина своє фінансове становище поправити.

Повернувся брат вже ближче до жовтня. Грошей нам знову не повернув. Причому сам же перший порушив питання про свій обов’язок. Сказав, що пам’ятає та обов’язково все поверне. Просив зачекати ще трохи.

Ми зачекали трохи. Потім ще трохи. Та грошей не було. Чоловікові було ніяково нагадувати, тому за рік він не попросив жодного разу повернути гроші.

Цього року у нас із чоловіком річниця весілля. Кругла дата в грудні. Ми давно планували з’їздити всією родиною на відпочинок. Вирішили, що можна добре все поєднати. Поїдемо відпочивати на новорічні канікули. Ціни зараз на все божевільні, тож ці п’ятдесят тисяч як ніколи актуальні.

Коли цього року брат у травні зазбирався їхати, мій чоловік сказав йому, що він чекає, що після повернення отримає свої гроші назад. Той запевнив його, що все зрозумів і у вересні із заробітків гроші нам поверне. Сезон закінчився, брат чоловіка повернувся, але на запитання, де ж гроші, пролунало щось невиразне. Я у цю тему не лізла. Брати розібралися між собою.

Гроші він нам повернув через тиждень. Був украй незадоволений нами, я б сказала, що навіть роздратований.

І ось вчора ми приїхали всією родиною відвідати свекруху, а там нас чекала розгнівана мати. Та ви у рідного брата пів зарплати забрали. На що він тепер бідненький житиме. Хіба так можна з родичами робити, це ж рідна кров!

Я, м’яко кажучи, очманіла. Тобто це ми погані, і нам треба моралі читати, а не братові? Не йому, про те, що негарно так з рідними поводитися: гроші в борг брати та по два роки не повертати, а нам, що ми мало чекали!

-Не чекала від вас, що ви так можете вчинити! Ти мене розчарував! – сказала свекруха. Чоловік розлютився і сказав, що ми негайно їдемо додому.

Ось справді кажуть, що родичам у борг давати не можна. Краще не зв’язувалися б. Та й братик теж гарний. Навіщо треба було взагалі мати в це вплутувати?

Тепер чоловік на свекруху образився. А та мені пише повідомлення з моральними настановами. Ось воно мені потрібно?

You cannot copy content of this page