Із “сірого” хлопчиська у Оленочки з’явився найкрасивіший чоловік

Мишка, як то кажуть, хлопцем був непоказним. Не так щоб високий, худий і не сказати, що негарний, але якийсь невиразний. Хоча з дитинства захоплювався боксом, всякі спортивні секції відвідував і легкою атлетикою займався. Краще за всіх у дворі ганяв у футбол. Так що щуплість ця була оманливою.

Школу закінчив на «добре» і «відмінно». Дякуючи бабусі, яка привчила читати з раннього дитинства, і бібліотека домашня була хороша, всі книги перечитав за багато років навчання і дорослішання, що і допомагало в навчанні.

Вступив Мишка в політехнічний інститут. З легкістю поступив, без всяких протекцій. Інститути за радянських часів були безкоштовні, звичайно. Тільки ось поступити в них було досить складно … Як тоді говорили, потрібен був блат. Мишкові просто пощастило, трапився в той рік недобір. І вчився він легко і з задоволенням.

Загалом, все в житті складалося добре, якби не одне «але». Не складалися у хлопця відносини з дівчатами. Ну ось хоч плач! І начебто не замахувався на перших красунь, і залицався як годиться – з квітами і прогулянками по парку, в кіно дівчат водив. Але всі відносини закінчувалися, так і не розпочавшись. Два-три побачення – і дівчата починали бігати, посилаючись (як під копірку) страшною зайнятістю або за станом здоров’ям.

Восени, з вересня по грудень майже, всіх учнів (крім хворобливих з довідками) відправляли на збір бавовни. Найважливіша справа для всіх хто жив в Узбекистані. У бавовняні жнива місто порожніло – всі жителі були зайняті державною справою. Мишко не любив це монотонне заняття, ці нескінченні грядки з білими коробочками, але діватися було нікуди.

І ось насмішка долі – завдяки бавовні і познайомився Міша зі своєю єдиною і неповторною, яку покохав з першого погляду.

Інститут, в якому вчилася Оленочка, теж в повному складі виїхав на збір «білого золота». І Оленочка, як і Мишко, ненавиділа цю рабську працю (так вона її називала, бо в Америці збором бавовни займалися раби). Тому, набравши м’яких, пухнастих плодів бавовни, Оленочка забиралася в кущі погустіше з ким-небудь з подружок, і дівчата дрімали, притулившись одна до одної спинами.

Мишако, який в той день якось швидко назбирав фартух пухнастої бавовни, вирішив перепочити і пішов в середину поля (бавовняні грядки тягнуться на кілометр, поля величезні), де і наткнувся на двох солодко сплячих дівчат. Хотів вже їх гукнути, як раптом побачив викладача, який теж наближався до місця відпочинку втомлених студентів. Мишко не розгубився і спритно відвернув суворого «викладача», повів його від дівчат подалі, мило розмовляючи на різні теми. Звичайно, дівчата, які вже прокинулися на той час, оцінили по достоїнству вчинок незнайомого хлопця.

Увечері Оленочка сама підійшла знайомитися з Михайлом. Вони довго розмовляли про книги, про зірки і сузір’я (Михайло захоплювався астрономією і навіть телескоп у нього був, невеликий). Обговорили моду і фільми, поезію і страви. І з’ясувалося, що у них ну абсолютно однакові погляди на життя і смаки теж однакові. Загалом, через півроку, друзі танцювали на весіллі Михайла і Олени і бажали молодим щастя і все що зазвичай бажають в таких випадках.

Правда, батьки Оленки спочатку були категорично проти такого зятя. Начебто і хороший хлопець, і розумний, і спортивний (а на спиртне взагалі алергія), і працьовитий – на всі руки майстер (Михайло їм це довів, за п’ять хвилин полагодив кран на кухні). І все ж була причина висловлювати невдоволення …

Оленка була першою красунею не тільки свого курсу, а й усього інституту. Ну ось королева краси – і тільки! До того ж, серйозна і начитана, займалася музикою, грала на фортепіано. І раптом … невисокий, худенький Михайло. Але … Оленочка завжди була серйозна і в усьому. Батьки змирилися.

Через десять років в сім’ї Михайла та Олени росли двоє дітей. І коли всі четверо йшли на прогулянку, багато озиралися вслід на цю красиву пару і милих дітей. Уже ніхто не назвав би Михайла непоказним. Як говорила Оленочка – мій чоловік це найкрасивіший і самий коханий чоловік на світі!

Щастя завжди робить людей краще і не тільки душевно, а й фізично. Чи не помічали?

You cannot copy content of this page