fbpx

Коли я їхав вранці в автобусі водій почав розмовляти по відеозв’язку спілкуватися зі своєю дівчиною, я обурився і сказав, що розмовляти за кермом не можна, на що почув образи від його пасії. Тут вже все пасажири стали на мою сторону, поки водій не перестав спілкуватися з тою невічливою девицею

Я просто вчу водіїв ввічливості.
Я регулярно скандалю в маршрутках. Ні, нічого такого, під час поїздки не кричу, не намагаюся задерти ноги на порожнє сидіння спереду, якщо їду в першому ряду. Я просто вчу водіїв ввічливості.

Що і прикро. Я якось упустив момент, коли нагадати людині про те, що вести себе потрібно коректно, стало непристойним. Що лаятичя на весь салон, коли ти везеш людей за їх же – до речі! – гроші – це не нормально, що сьорбати лимонад і відригувати знову ж на весь салон – це вже перебір, що перетирати якісь свої ліві справи по телефону, поки ти везеш людей, поки ти, блін, працюєш – це теж не добре.

Але чомусь деякі особливо обдаровані водії вважають, що мають право робити в своїй маршрутці що хочуть і коли хочуть. Ну і за спробу вказати їм, до речі, вельми коректно, на те, що так робити не варто, починають покривати лайкою і кричати, що висадять і піду я далі пішки.

Пару раз висаджували. Запізнювався на пари. І що дратує – інші пасажири найчастіше мовчать і просто витріщаються в вікно, типу, ми тут ні при чому, і нам подобається слухати лайку і їхати з водієм, який базікає по телефону, керуючи однією рукою.

Останній випадок був нещодавно, вже на початку канікул.

Ранок. Повна маршрутка, їдемо хто на роботу, хто в універ, хто у справах. Музику водій не включає (спасибі, дорогий!), Добираємося до кільця, за яким дуже жвавий рух, і тут все чуємо дзень-дзень. Дзвонить планшет, який висить у водія на тримачі спереду.

Далі слідує миле жіноче «З добрим ранком, милий!» І діалог, зміст якого переказувати нема чого. Водій продовжує рулити двома руками і розмовляти по гучному зв’язку. За відеозв’язком, уточню, тобто, ясна річ, відволікаючись від дороги.

І дівчина на тому боці бачить, що чувак, якому вона дзвонить, їде за кермом, бачить за ним похмурі обличчя скорчених пасажирів (хто їздив вранці в маршрутці стоячи, той зрозуміє, що тут не до посмішок), але продовжує базікати.

І цей мужик їде по проспекту, де рух вранці такий жвавий, що треба постійно дивитися на дорогу, і нічого, нормально так продовжує розмову.

По всій видимості, таке відбувається не в перший раз, і за рівнем інтелекту вони приблизно рівні, тому що моя б, побачивши, що я за кермом, просто сказала б «добре, звільнишся, передзвони».

Я піднявся і ввічливо попросив водія перестати розмовляти по телефону.

Відповідь була: «Слухай, сядь, а».

Але далі був абзац.

Ця дівчина почула, що я щось там сказав, і відкрила свою рукавицю. Вибачте, по-іншому назвати не можна. Я почув і «чо ти там грубиш моєму чоловікові», і «Вася (Ваня), що ти таке хамло терпиш», і багато всього цікавого, але вже крізь гул голосів обурених пасажирів, яких теж бомбануло не стільки від мужика, скільки від його «захисниці».

У підсумку він все-таки вимкнув планшет (гудів вже весь салон) і далі ми поїхали нормально.

Я все чекаю закону, який заборонить будь-які розмови по телефону за кермом не просто під загрозою штрафу, а під загрозою позбавлення прав. Тому що інакше, мабуть, не заспокояться.

Related Post

Я закохався в онучку своєї родочки, через рік вирішив летіти до неї через пів світуЯ закохався в онучку своєї родочки, через рік вирішив летіти до неї через пів світу

Я з 16 років мріяв знайти свою другу половинку, і як би я не старався і не мучився зустріти єдину, у мене нічого не виходило. Мудреці кажуть, не поспішай, твоє