fbpx

Куплена картина принесла горе в будинок

Моя сусідка по сходовій клітці недавно придбала нову картину з рук і покликала мене в гості, мовляв, подивися, яку красу купила. Картина на кшталт звичайна, нічим не примітна: в центрі – стара хата; біля порога на траві сидить мисливець (у нього за спиною рушниця), розводить багаття; поруч бігає лайка; позаду, за хатою, стоїть старуха, шалено страшна, маленька, згорблена. А багаття як живе. Язики полум’я грають, відсвічуючи в очах мисливця. Мабуть, тільки багаття мені в ній і сподобалося.

Я, щоб не здатися невігласом, звичайно, розхвалила картину, але приголомшливого ефекту вона на мене не справила. Не люблю картини в похмурих тонах.

Через пару днів сусідка зайшла до мене. Сказати, що вигляд у неї був тривожний, – не сказати нічого.

– Вигляд у тебе, Аня, дуже не привабливий. Що трапилося? – поцікавилася я.

– Я не розумію що відбувається. Нас вже другу ніч переслідують дивні речі в квартирі: шарудіння, стуки, поскрипування, смаленим пахне … Три рази бігала до плити, перевіряла, не згоріло чи чого. Чоловік всі проводки дивився – все в порядку. Не збагну, в чому справа.

– Зателефонуйте священикові, нехай освятить будинок. Раптом нечисть яка.
– Ти в це віриш? – розсміялася вона.
– Так. Мало чи.
– Ну ні, вибачте, я на таке не куплюся! Але приміщення все-таки освятити варто.

Ще через кілька днів Аня знову прийшла зі скаргами. Цього разу вона обурювалася з приводу собак, які гавкають вже яку ніч під вікнами. Я сказала, що не чула жодного гавкоту, чому вона дуже здивувалася, адже вся їхня сім’я не могла заснути через це.

Дивні речі продовжували творитися у Ані в квартирі. Тепер до них додався ще й старечий кашель. Тоді жінка і зовсім запанікувала: каже, що не може більше знаходитися там, плаче. Дитина постійно кричить і боїться, чоловік на межі … І тоді мене як струмом пробило! Зіставивши всі факти, всі розповіді з минулого, які чула від рідних, я починала знаходити зв’язок між дивними звуками і картиною: у квартирі сусідки пахло смаленим – на картині було яскраве багаття; вона скаржилася на гавкіт – близько мисливця бігає собака; старечий кашель відразу асоціювався з бабкою, що виглядає з-за будиночка. Я згадала, що моя бабуся розповідала мені про те, що не можна зберігати в квартирі на видних місцях зображення вогню, мовляв, на жаль.

Я відразу ж поділилася своїми здогадками з сусідкою. Вона замислилася, хоча, знаючи її, в будь-який інший ситуації вона б тільки посміялася і відкинула цю версію. Але не зараз.

– Я викину її, так! – говорила вона. – З тих пір, як вона з’явилася, у нас і почали творитися ці дивні речі. Завтра ж віднесу її на смітник.

Але завтра вона так і не встигла зробити це: у них вдома сталося велике нещастя. Поки Аня ходила в магазин, чоловік залишився з маленьким чотирирічним сином. По всій видимості, чоловік задрімав, а Гриша поліз до телевізора, намагаючись переключити канал. І телевізор вибухнув.

Через два дні після того, що сталося вся квартира (слава богу, вдома їх не виявилося) згоріла дотла. Вся, але залишилася єдина річ, до якої не дісталися ненажерливі язики полум’я … Здогадайтеся, яка?

Related Post

Закохався у Ірину ще 2 роки тому, але до сих пір не зізнався їй у цьомуЗакохався у Ірину ще 2 роки тому, але до сих пір не зізнався їй у цьому

Хочеш бути щасливим – тримай дистанцію у відносинах Два роки тому познайомився з дівчиною на роботі, вона була  моя напарниця. Дуже хороші відносини зародилися зі старту, дуже дружні, теплі і

Побувала на могилі Матрони і буквально через 3 дні познайомилася з чоловіком, який відразу запав у душуПобувала на могилі Матрони і буквально через 3 дні познайомилася з чоловіком, який відразу запав у душу

Зі своїм чоловіком прожила майже 14 років, пішла через численні зради. Була йому вірна, ніколи нічого зайвого не дозволила собі. Після розлучення кілька років була одна, і думати не хотілося