Люблю чоловіка, але потребую уваги інших чоловіків

У нас з чоловіком двоє дітей. Я працюю. Чоловіка дуже люблю, але помічаю гостру потребу в спілкуванні і флірті з іншими чоловіками. Переживаю, якщо ніхто не звертає уваги на роботі. Дуже радію, коли хтось із колег-чоловіків дивиться, посміхається, приділяє увагу. Зраджувати не збираюся, дуже хочу розібратися в своїх почуттях.

Світлана, 27 років. Порада від психолога.
Можливо, це має якесь відношення до характеру ваших відносин з чоловіком. Ваша потреба мати визнання з боку інших чоловіків може бути пов’язана з тим, що ви не дуже впевнені в стосунках з чоловіком. Мова йде не про вашу духовну любов до нього, а про його – до вас. В такому випадку «підтвердження» з боку інших представників сильної статі немов би дають деякt «підстрахування», що все в порядку.

Але це може бути і не пов’язане з вашим шлюбом. Як вас любили батьки, як вони це транслювали, як і коли ви дізналися, що ви красива і улюблена дочка? Чи існуваd зв’язок: красива, тому улюблена? Я б звернула увагу на те, що ми називаємо самооцінкою, на її формування. Чим вона підтримується зараз? Наскільки вам важлива думка про вас інших людей?

Є такий феномен, який перебільшено можна описати так: «я є тільки тоді, коли на мене дивляться, а в інший час мене немов немає». «Інші» при такій структурі самооцінки служать немов би дзеркалом.

В ідеалі людина в певному віці стає менш залежнj. від зовнішньої оцінки. У неї формуються внутрішні критерії, на які вона може спиратися. Але іноді цей процес запізнюється або навіть не відбувається зовсім.

Ви говорите про залежність від уваги чоловіків, а не просто людей навколо. В такому випадку я б говорила про більш вузьку невпевненість – залежна не просто ваша самооцінка, а саме жіноча самооцінка. Надалі це може стати болісним випробуванням. Неминучі вікові зміни, дорослішання і старіння. Молодим дівчатам по визначенню дістається більше уваги, ніж дорослим жінкам, – як ви будете справлятися з цим?

Можливо, ваше занепокоєння пов’язане з помилковим уявленням про те, що можна, а що неприпустимо в шлюбі. Дивитися на інших чоловіків вам, а чоловікові – на інших жінок, навіть дружити, обмінюватися компліментами: як ви вважаєте, це дозволено або табу?

Може бути, вас виховували в уявленнях, що це все страшно небезпечно для шлюбу? В такому випадку ви турбуєтеся, відчуваючи нормальні і невинні потреби, які якось суперечать глибоким установкам, отриманим від батьків.

You cannot copy content of this page