fbpx

Мама була дуже красива, але це було її єдина перевага

Мама була дуже красива, але це було її єдина перевага. Так говорив тато. А я, обожнювала його до завмирання серця, дивилася на все його очима. Папа викладав студентам політологію. Він був дуже розумний, з інтелігентної родини, яка відразу не прийняла мою маму.

Я набагато пізніше дізналася історію їхнього знайомства. Папа в складі Цілинного студентського загону їздив в якийсь колгосп будувати там загони для тварин. Мамі було 17 років, і вона працювала дояркою.

Освіта у неї було 8 класів, і то з натяжкою — навіть через багато років життя з татом, вона так і не навчилася швидко читати, водила по рядках пальцями і тихо шепотіла послідовність складів. Зате красунею вона була незвичайною!

Тендітна, з білою прозорою шкірою, медово-золотистим волоссям до пояса, з синіми волошковими очима і точеним профілем. На весільній фотографії вона виглядає як на картинці з журналу.

Папа був високий, чорнявий, з густими вусами і дуже мужній. Мама завагітніла того літа від тата, і йому довелося з нею одружитися. Ні, колись він, напевно, її любив.

Але батьки тиснули на нього, звинувачуючи маму в тому, що вона обманом захомутала його, в університеті навколо так і крутилися молоденькі аспірантки, які може були не такі гарні, але зате освічені і розумні, здатні підтримати будь-яку розмову.

А крім того, в ті кілька разів, коли тато намагався брати її на якісь прийоми і посиденьки, вона так неакуратно їла, не вміла користуватися столовими приборами і так голосно сміялася, що йому було соромно за неї.

Він не соромився говорити це мамі, і та лише хитала головою з сумною посмішкою, не наважуючись йому заперечити. Я ні за що не хотіла бути схожою на маму. Хотіла, щоб тато мною пишався. Я ще до школи вивчила абетку і читала куди краще, ніж моя мама.

Я цілими днями вправлялася з числами, щоб, коли тато задасть мені черговий приклад, дати правильну відповідь і заслужити його похвалу. За столом я уважно спостерігала за тим, як поводиться тато і повторювала за ним — їла з закритим ротом, що не вилизувала тарілку хлібом, як це робила мама, користувалася виделкою і ножем.

Незважаючи на все це, тато не особливо був до мене розташований. Дні, коли мені вдавалося поговорити з ним, ставали надовго моєю втіхою і я подумки перебирала фрази, сказані ним мені. А коли я вчилася в другому класі, тато пішов від нас.

Мама довго приховувала від мене, але, врешті-решт, я все одно дізналася, що у нього з’явилася інша жінка. Коли я почула це страшне слово «розлучення», я думала тільки про одне: «Хоч би тато забрав мене до себе …».

Але, звичайно, я залишилася з мамою.З квартири нам довелося з’їхати — вона належала бабусі з дідусем, і ті були тільки раді позбутися від нас з мамою. Якийсь час вони надсилали на нашу адресу невеликі грошові перекази — тато кожен місяць, а бабуся на день народження і Новий рік.

Але крах нашої сім’ї збігся з розвалом союзу, тому дуже скоро тато залишився без роботи, і грошові перекази закінчилися. Мама влаштувалася в кілька місць прибиральницею і з ранку до вечора мила підлогу. Платили їй мало, зарплату часто затримували, так що жили ми бідно.

Мамина краса з роками потьмяніла, і тепер я не могла бачити в ній нічого хорошого. Я звинувачувала подумки її за те, що тато кинув нас. А тато потім подався в підприємці. Один раз він заїхав до нас і привіз мені нову куртку і залишив трохи грошей.

— А на мій день народження приїдеш? — несміливо запитала я. Папа уважно на мене подивився, немов забув, що через місяць у мене день народження. Потім сказав: — Звісно! Що тобі подарувати? — Ляльку! — сказала я і трохи зніяковіла — я вже була досить дорослою для ляльок, але слова самі вирвалися у мене. Ляльку не дочекалася.

Related Post

Мотивація мого батька була простою, кожному члену сім’ї по ноутбуку і це дійсно допомогло нам з братами стати крутими спеціалістамиМотивація мого батька була простою, кожному члену сім’ї по ноутбуку і це дійсно допомогло нам з братами стати крутими спеціалістами

Батькова мотивація: кожному члену сім’ї по ноутбуку. Коли мені було 11 років, у нас вдома з’явився комп’ютер. Мама купила його для роботи. Досить часто вона працювала вдома, оскільки справлятися з

А вам розповім дієву схему для тих, хто втомився від зрад, але розлучатися не хоче…А вам розповім дієву схему для тих, хто втомився від зрад, але розлучатися не хоче…

Я запідозрила чоловіка у зраді десь 6 років тому. Через кілька місяців прочитала листування – з’явилися докази. Тоді у нас була дитина. Я хотіла зберегти сім’ю, але при цьому жадала