Перейти до вмісту

Мене джуе сильно дратує свекруха, я вже не знаю як її позбутися. Як змінити своє негативне ставлення до неї?

Я одружена вдруге. Мій чоловік дуже привʼязаний до матері. Свекруха в принципі не стара жінка, 50 років, у розлученні, практично не працює, нещодавно звільнилася.

Єдиний її дохід – до неї ходить школяр молодших класів робити уроки, і ми щомісяця їй допомагаємо. Це при тому, що у нас маленька дитина (4 місяці). Живемо ми окремо, вона у передмісті, ми у місті на моїй території, чоловік на вихідні їздить до неї, і я не проти, але періодично її стає багато у моєму житті.

Цього літа вона розлучилася зі своїм чоловіком і активізувалися. Почалися капризи, вимоги, істерики, поводиться з моїм чоловіком як маленька. Та й раніше, якщо вона коли не мала стосунків, постійно себе так поводила.

Мені навіть здається, що свекруха сприймає сина як свого чоловіка. Вона хоче все, що є в мене. Наприклад, ми взяли нову пральну машину, їй теж потрібно, того року справили мій ювілей (на зароблені мною гроші та гроші, які мені подарували) вона заявила, що і їй обов’язково треба справити ювілей. Причому на гроші сина.

Чоловік подарував мені золотий набір на народження доньки, так вона тепер каже, що їй ніхто і ніколи не дарував золото, зате ми подарували їй спальний гарнітур, який коштував у 2 рази дорожче! А найприкріше, що чоловік ведеться на це все.

У неї є ще 2 дочки, які дзвонять у свята і приїжджають максимум раз на місяць. Всю відповідальність за себе вона скинула на мого чоловіка та мене. Мій чоловік теж молодець, завжди її до мене під бік хоче. Нещодавно запропонував продати мамин будинок у передмісті та купити квартиру під нами, в одному під’їзді.

Або ще ситуація: запропонував мені вийти на роботу, а за дитиною стежитиме його мама, а ми їй за це платитимемо. Все б нічого, але тоді ця жінка оселиться у нас на віки вічні.

Я так припускаю, що це її ініціатива та бажання зі мною жити, а чоловік провідник. Свекруха постійно напрошується в гості з ночівлею на 2-3 дні, зазвичай я не відмовляю, але якщо відмовляю, вона на мене ображається.

Намагалася розмовляти з чоловіком, він ніби розуміє, але в той самий час це його мати, і він не хоче її засмучувати. Не хочу сваритися ні зі свекрухою, ні з чоловіком, але, як бути, не знаю.

Ця ситуація неймовірно дратує. Загалом свекруха до мене ставиться непогано, та й сама вона людина непогана, але дуже нав’язлива.

Підкажіть, як бути? Як змінити своє негативне ставлення до неї?