Перейти до вмісту

Мене зламав переїзд до Канади. Коли друзі пишуть, що полюють на канадську візу, ввічливо мовчу!

  • від

«Мене зламав переїзд до Канади. Коли друзі пишуть, що полюють на канадську візу, ввічливо мовчу!» – поділилася зі мною своїм досвідом троюрідна сестра. Скажу чесно, багато чого мене здивувало!

Одні кажуть, що Канада — це якийсь чарівний світ, а не країна, інші — плачуть там і лають країну кленового листа. Давай розбиратись разом!

Плюси життя у Канаді

Перше, про що написано в усіх книгах Канади, — це безпека. Канада дуже спокійна країна з низьким рівнем злочинності, особливо у маленьких містечках.

Моя сестра якось розповідала про те, що забула закрити гараж (з якого є вхід до будинку) та пішла на роботу. Надвечір усі речі були на своїх місцях, тільки сміття в гаражі трохи розкидане — забіг єнот.

Крім безпеки на вулицях міст та сіл, варто відзначити і фінансову безпеку. Якщо громадянину Канади чи резиденту потрібна фінансова підтримка, країна її надасть. Так було і під час пандемії — тим, хто не мав змоги працювати, платили по 2000 доларів щомісяця.

Ті, хто втратив роботу, можуть також отримати страховку від безробіття (2000 доларів на місяць), вона триває до 45 тижнів. Ті, хто не мають місця проживання, можуть отримати притулок та харчування. У цій країні важко бідувати, і це чиста правда.

Простий, але працьовитий канадець має те, що в багатьох країнах пострадянського простору є не у кожної сім’ї із середнім статком: великий будинок зі своїм садком, пару машин, відпочинок на Кубі чи США близький, а відповідно і доступний.

Брендові речі доступні не тільки багатим.

«Тут ми змогли купувати брендові якісні речі, не думаючи про те, що ці чоботи чи сумка зжеруть половину нашого місячного бюджету і нам не буде чим годувати кішок.

До речі, щодо годувати, спасибі близькості Мексики: свіжі ягоди та фрукти — часті гості на нашому столі, навіть узимку, дякувати Богу, вони тут цілком доступні!» – розповіла сестра.

Також варто відзначити людей та їхнє ставлення до емігрантів. Канада — це країна емігрантів, оскільки майже кожен п’ятий тут емігрант. Виходячи з цього, тут досить складно відчути себе емігрантом.

Ніколи не чула “а навіщо ти приїхала!” – Розповіла мені також сестра. Навпаки, якщо канадці і дізнаються, що ти приїхав, вони ввічливо запитають тебе: How do you like it so far?

Канадці за своєю суттю відкриті, ввічливі (навіть занадто), усміхнені та доброзичливі. Крім цього, вони дуже толерантні до різних релігій, різних національностей і рухів. Свобода вираження там справді присутня.

Там ніколи не тикатимуть пальцем, якщо з тобою щось не те! Коситися теж не будуть. Якщо ти десь розлив, розбив чи впустив щось випадково, тебе за це розпинати теж ніхто не буде, а навпаки запитають: are you ok?

Мені дуже подобається те, як у Канаді люблять природу та піклуються про неї. Наприклад, у 2016 році тут врятували ліс розміром із дві Бельгії. Щойно промисловість поставила під загрозу унікальний широколистяний ліс Great Bear, уряд вирішив змінити економічні моделі, щоб зберегти це місце.

Вода із крана також тече чиста. Сестра розповіла, що коли набираєш ванну, то вода ллється із блакитним відтінком. Багато хто п’є воду з крана, навіть не користуючись фільтром.

Мінуси життя в Канаді

Ціни на продукти в Канаді дешевші, ніж у Європі. А ось послуги там досить дорогі. Стрижка, масаж, манікюр – все це набагато дорожче, ніж ми звикли. Там, де задіяні люди, все це набагато дорожче.

Тепер перейдемо до болю багатьох канадців та приїжджих – медицини. Так, вона безкоштовна, але черги, щоби потрапити до потрібного фахівця, можна чекати місяцями. Не хочеш чекати? Не проблема — йди до приватної клініки, але ціни там величезні.

Причому спочатку потрібно сходити до терапевта (прийом до нього становить 100 доларів), а вже потім він виписує направлення до інших фахівців.

Однією з найбільших переваг Канади є краса будинків, громадських будівель і територій навколо них. Будинки доглянуті, чисті, красиві, сміття на доріжках відсутнє.

Але ця краса має свої мінуси. Ціни на будинки дуже високі — від 0,5 млн і вище, і це стосується також цін на квартири. При цьому оренда квартир та будинків цілком посильна. До речі, у Канаді досить низький іпотечний кредит, але сама ціна за будинок немаленька.

Якщо говорити про якість продуктів, то тут теж промах. ГМО-товари витісняють із прилавків органічні. Багато хто змушений їсти такі овочі та фрукти, у яких немає ні смаку ні запаху, та й вітамінів не знайдеш у них, плюс ще й для організму це не дуже добре, але мало хто може дозволити собі купувати лише органічні продукти. Органік-продукти у 3 рази дорожчі.

Можливо, наступна новина буде тобі сюрпризом, але в Канаді дуже маленькі відпустки. За трудовим кодексом відпустка в Канаді триває 2 тижні для тих, хто відпрацював на одного роботодавця менше 5 років.

Після п’яти років працівник отримує 3-тижневу відпустку, і вже лише 10 років дають право на 4 тижні. Але не так багато людей затримуються на одному місці навіть 5 років.

Спілкування у Канаді зведено до мінімуму. Діти найчастіше грають на задніх двориках, на яких можуть бути гойдалки, батут, надувний або справжній басейн та інше.

Якщо ти хочеш прийняти когось у гостях чи сходити в гості, то зазвичай деталі проговорюються щонайменше за тиждень. Друзів мало хто має, як серед дітей, так і у дорослих.

Також там досить важко з розвагами. Театрів, балетів, галерей небагато, а концерти можуть бути рази 2 на рік. Ще з мінусів хочеться згадати суворий клімат і те, що у північних районах зима триває близько шести місяців.