Перейти до вмісту

Мені взагалі набагато простіше спілкуватися зі свекрухою. Я була приємно вражена, коли поспілкувалася з цією жінкою. Вона завжди говорить прямо, без натяків та образ. Її питаєш на рахунок подарунка, вона одразу каже, що потрібно, причому не загинаючи якісь космічні побажання. І так у всьому. Якщо їй не подобається страва, вона коректно про це скаже, якщо їй потрібна допомога, вона просто попросить її. І цим усім вона вигідно відрізняється від моєї мами

Ось що в людини за звичка: питаєш “що тобі подарувати”, а у відповідь отримуєш “нічого мені не треба”. Купуєш подарунок на власний розсуд, а потім вислуховуєш претензії.

У мене мама за таким принципом живе. На новий рік ходила надута, бо свекрусі ми подарували добрий подарунок, а їй “якусь дурницю”.

Ну так свекруха не стала соромитись, а одразу сказала, що їй потрібно, тому й отримала замовлений подарунок. Моя ж мама грала в партизана, зваливши вибір подарунка на мої плечі.

Мені взагалі набагато простіше спілкуватися зі свекрухою. Я була приємно вражена, коли поспілкувалася з цією жінкою. Вона завжди говорить прямо, без натяків та образ.

Її питаєш на рахунок подарунка, вона одразу каже, що потрібно, причому не загинаючи якісь космічні побажання. І так у всьому. Якщо їй не подобається страва, вона коректно про це скаже, якщо їй потрібна допомога, вона просто попросить її. І цим усім вона вигідно відрізняється від моєї мами.

Від тієї добитися чогось просто неможливо. Вона чекатиме, що хтось залізе до її голови та сам дізнається, який вона хоче подарунок, коли їй потрібна допомога.

Звичайно, я не маю екстрасенсорних здібностей, тому для мене завжди загадка, що мама думає, чого їй хочеться. Але тут навіть прямі питання не допомагають.

Запитую, тобі потрібна допомога. У відповідь – ні, чого мені тут допомагати, сама впораюся. А через час потім образа і розмова типу “а сама здогадатися не могла”.

Ось і з подарунком на новий рік теж вийшло, як завжди. Запитувала її заздалегідь, що подарувати, отримувала закономірну відповідь “нічого не треба”. Зовсім без подарунка її залишати не діло, тому почала думати, морочитися, чим маму здивувати, а це дуже непросте заняття.

Свекруха сказала одразу, їй потрібен кухонний комбайн, навіть скинула приблизно, що вона хоче, щоб ми розуміли, що їй взагалі потрібне. Без проблем знайшли прийнятний варіант, купили, подарували. Усе, всі задоволені, всі щасливі, але з моєю мамою так не працює.

У результаті ми їй подарували гарний комплект постільної білизни та сертифікат у спа-салон. Я вирішила, що постільна білизна завжди стане в нагоді, а спа-салон це більше для душі.

Мама одразу насупилася, було помітно, що з подарунком я не вгадала. Нам буркнули “дякую”, але з таким виглядом, що було зрозуміло, це просто з ввічливості.

Мама ходила і дулася кілька днів, а потім вибухнула, що ось свекрусі ми подарували добрий подарунок, потрібний, а їй якусь дурницю. Дуже було “приємно” це все слухати, особливо якщо зважити на той факт скільки часу я витратила на вибір подарунка. І я ж питала, що їй подарувати.

Чому не можна було просто сказати, що їй потрібен комбайн, ми без проблем їй його подарували б. Навіщо було спочатку мозок мені морочити своїм “нічого не треба”, а потім “не то подарували”.

Тепер даруватиму гроші, нехай сама собі купує, що треба. Хоча, впевнена, і цей варіант їй теж не сподобається, вигадає, на що образитися, я в цьому не сумніваюся.