Мій чоловік – марнотрат

Я заміжня дев’ять років. Перші три роки чоловік не працював: були різні причини. Змусила його зробити хоч щось – він влаштувався в поліцію. Незабаром я завагітніла. Переїхали до його мамі: вирішили, що і знімати житло, і забезпечувати всю сім’ю він не зможе.

Чоловік купив в кредит машину, заліз в борги по кредитці, майже вся зарплата стала йти на платежі. Нещодавно ми вирішили переїхати в моє рідне місто: у мене там квартира. Для цього треба було якомога швидше виплатити кредит.

Я забрала кредитку чоловіка, щоб потихеньку погашати борг. Чоловік – марнотрат, і якщо йому в руки потраплять гроші, він тут же їх витратить. Я поклала на карту невелику суму, і незабаром вона зникла. Чоловік запевняв, що я її втратила або дитина витягнула.

Нещодавно я виявила, що карта знову у чоловіка, він витратив усі гроші, що там були. І це не поодинокий випадок! Не можу зрозуміти, навіщо він так робить. Створюється враження, що він навмисне лізе в борги або йому подобається постійне безгрошів’я.

Олена, 39 років
Олена, ви описуєте поведінку фінансового агресора. Чоловік не тільки діє, підкоряючись миттєвим бажанням і імпульсам, але і контролює вас і маніпулює вами. Однак, якщо проаналізувати все ваше сімейне фінансове життя, стає зрозуміло, що і ви несете частину відповідальності за справжній стан справ: з якихось причин ви довгий час ігнорували тривожні сигнали.

Чому ваш чоловік в принципі схильний до фінансових перевитрат – це окреме питання. Можливо, в дитинстві він пережив багато поневірянь, його потреби постійно ігнорували. Або навпаки – він ріс в марнотратній сім’ї, де не було ніякого фінансового менеджменту. Поведінка чоловіка може говорити і про депресивні епізоди, тривожності або пошуку сильних, гострих відчуттів (таких, які дає, наприклад, екстремальний спорт).

Однак ключовим моментом тут є – пошук почуття безпеки. Коли чоловік отримує в своє розпорядження гроші (не важливо, яким способом), він ніби промовляє собі: «Раз у мене є ці гроші, значить, я захищений, суспільство приймає мене, я не ізгой». Або: «Зі мною все буде добре».

Ви нічого не написали про свої почуття: злості, образи, обурення. Допускаю, що ви не висловлювали чоловікові свою думку або висловлювали, але не напряму. Або навіть у чомусь підтримували чоловіка.

Чи подобається вашому чоловікові безгрошів’я? Малоймовірно. Йому подобається, коли у нього є гроші, які годі й говорити заробляти. Він не сприймає це як свою проблему – для нього це ваша проблема. Але ви дорослі люди, ви одружені, і це ваша спільна проблема. Чоловіка влаштовує, що ви намагаєтеся контролювати фінансову ситуацію, а свою голову він просто сховав в пісок.

You cannot copy content of this page