Перейти до вмісту

Моя сестра з подачі мами впевнена, що причина всіх її невдач на особистому фронті криється в накладеному якимсь злостивцем “вінцю безшлюбності”. Тому сестра з мамою бігають по всяких бабусях, знахарках та інших магічних знавцях, намагаючись перемогти зле чаклунство. Вважаю, що проблема сестри зовсім не в цьому

Моя сестра з подачі мами впевнена, що причина всіх її невдач на особистому фронті криється в накладеному якимсь злостивцем “вінцю безшлюбності”. Тому сестра з мамою бігають по всяких бабусях, знахарках та інших магічних знавцях, намагаючись перемогти зле чаклунство. Вважаю, що проблема сестри зовсім не в цьому.
Ліда – моя молодша сестра. Вона народилася, коли батьки вже не планували другу дитину. Вони вже були у тому віці коли виношувати було складно. Але трапилася несподіванка – мама виявилась при надії.

Період виношування проходив у хвилюваннях за стан дитини та мами. В підсумку сестра народилася раніше за термін і мама з нею довго знаходилася в лікарні. Здоров’я у сестри перші роки життя було дуже слабке. Років до чотирьох воно виправилося, але звичка поводитися з дочкою, як зі скарбом у мами залишилася.

З сестрою завжди возилися більше чим треба. Будь-яка її примха відразу ж виконувалася. Загалом, розпестили дівчинку, як тільки можна було. Ліда росла примхливою, лінивою і зовсім нічого не вміє. У десятому класі вона навіть газову плиту запалювати не вміла, бо боялася сірників. Батьки тоді купили плиту з електрозапалювачем.

Я з сестрою ніколи не ладнала, але це була вина мами та бабусі. Грати нам не давали, щоб я не поранила безцінну дитину, мої особисті межі не визнавали. Якщо сестра хотіла саме ту іграшку, яку подарували мені, вона її отримувала, а мені звітували, що не можна скупитися, і взагалі я вже доросла.

Домашню роботу, від якої оберігали сестру, я виконувала сама. За це я вдячна батькам – я вмію і готувати, і прибирати, і прасувати, і прати, і багато іншого. Корисні побутові навички, які так і не опанувала Ліда.
Сестрі все життя вселяли, що вона особлива, що вона гідна найкращого, і звичайно сестра в це вірила. Батьки ж брехати не будуть. Але оточення цієї особливості в ній визнавати не хотіло, тому були вічні проблеми з однокласниками, вчителями та іншими людьми. Друзів в неї так і не з’явилося.

Я вилетіла з батьківського гнізда після дев’ятого класу. Вступила спочатку до технікуму, потім до вишу працювала і була сама собі господинею. До батьків я їздила лише у гості.

Сестра ж закінчила одинадцять класів, музичну школу і пішла вступати до театрального, куди її не взяли. Штурмувала його сестра двічі, а потім вирішила вчитися на журналіста.

В особистому житті у сестри все було глухо. Попри гарну фігуру та миле личко, кавалерів у неї не було. Якихось відвадила мама, визнавши їх негідними, якісь втекли самі, бо сестра, вирощена з установкою, що вона гідна найкращого, задавила кавалерів своїми непомірними вимогами.
Коли я виходила заміж, сестра обливалася сльозами. Їй теж хотілося білої сукні, музики та красеня-чоловіка поруч. Але не складалося.

Наша мама завжди була схильна до будь-якої містики та магії, тому винесла свій вердикт – хтось позаздрив сестрі й наклав на неї “вінець безшлюбності”. За цю думку вчепилася сестра. Почалася епопея з відвідуванням усіляких цілителей, бабусь-знахарок та інших магів.

Сестра носила обереги, палила трави та свічки, вмивалася росою, але все це чомусь не допомагало. Я тільки закочувала очі, переконувати Ліду та маму було безглуздо. Вони були переконані, що Ліда – ідеальна жінка, тому єдина причина, чому вона ще незаміжня, лише в тому, що хтось її наврочив.

Я пробувала пояснити, що дівчина, яка у двадцять три роки не вміє навіть яєчню приготувати та пельмені відварити, але при цьому має величезний список вимог до потенційного чоловіка, не найбажаніша партія. Навіщо молодому, розумному, багатому, рукастому чоловікові, що відбувся, безпорадна в побутовому плані жінка з характером примхливої дитини? Та ще й з грузом у вигляді дуже діяльної мами, яка з нею навіть на побачення ходитиме. Я не жартую, таке вже було.

Тоді мені було сказано, що я просто заздрю сестрі, бо сама я собі знайшла не саму блискучу партію. Ну так, мій чоловік не бізнесмен, а простий роботяга, свого житла чи машини в нього немає, але ми любимо один одного і йдемо до своєї мрії разом. Тільки мамі та сестрі цього не пояснити.

Я й плюнула, хай роблять, що хочуть. Сестру треба не до ворожок тягати, а до психологів, щоб їй поведінкову та установи змінили. Бо так і буде безпорадним побутовим інвалідом до глибокої старості. Поки з нею няньчиться мама, але ж вона не вічна.