Ми з чоловіком – два дурні. Він дурень, що запустив ситуацію з усіма цими кредитками, а я дурепа, що повірила йому і пустила ситуацію на самоплив

Ми з чоловіком – два дурні. Він дурень, що запустив ситуацію з усіма цими кредитками, а я дурепа, що повірила йому і пустила ситуацію на самоплив.

Зараз я розумію, що з самого початку не треба було зав’язуватись з цими кредитними картками. Не дарма мені завжди батьки казали, що краще їсти хліб, але на свої, ніж тістечка, але в борг.

Але спочатку все виглядало так легко, так безтурботно. А що може піти не так? Просто витрачаєш потрібну тобі зараз суму грошей, а потім повертаєш її у певний термін. І все, ти нікому нічого не винен, ніяких відсотків.

Сама б я не зв’язалася з усіма цими кредитними картками. Але у все це вліз мій чоловік, я одразу навіть не знала, що ці кредитки в нього є.

Ми одружилися, а молодій сім’ї треба створювати свій побут. То одне купити, то інше. Я приготувалася тугіше затягнути пояси, але чоловік без проблем купував все, що нам потрібно. На запитання, звідки в нього стільки грошей, він усміхався і казав, що розтрощив свою заначку, яку повинен мати кожен чоловік, який поважає себе.

На якийсь час мене це заспокоїло. Чоловік мене раніше не обманював, я йому вірила. Він же не повинен був мені звітувати про свій фінансовий стан.

Але потім у мене почали виникати запитання. Не може заначка бути бездонною, правильно? Але ми продовжували купувати меблі, побутову техніку, одяг, при цьому особливо не економили. Я стала наполегливо розпитувати чоловіка, звідки це на нас стільки благ падає. Він продовжував жартувати, але мені вже було не до сміху.

У результаті він розповів мені про те, що він має дві кредитні картки, там пільговий період щось на зразок півтора місяця. Тобто він робить покупку. Якщо протягом цього пільгового періоду він цю суму повертає, йому не доводиться сплачувати відсотки.

Мені одразу цей підхід не сподобався, тому я була категорично проти продовження використання цих кредитних карток. Жити треба за свої кошти, мене цьому батьки вчили.
Чоловік почав доводити, що нічого страшного немає. За його словами, кредитки – це вигідно та безпечно. Ніякого підводного каміння немає, треба просто вчасно вносити гроші, доки не закінчився пільговий період.

– Та це те саме, що й у батьків позичити. Їм же ми теж без відсотків віддаємо, – умовляв чоловік.

Він пояснював, що простіше одразу купити потрібну річ і нею користуватися, чим довго по копієчці накопичувати, а потім купувати. З кредитками це дуже просто зробити.
– Ти даремно переймаєшся, я не перший рік користуюся кредитними картками, небезпеки ніякої немає, – упевнено казав чоловік.

Я дозволила себе переконати. Адже насправді коли б ми накопичили на нормальне ліжко? Так би й спали ще пів року на дивані, що розвалюється, псували б собі спини. А так ліжко купили, за кілька місяців повністю розплатилися за нього і ніхто нікому нічого не винен. Краса ж, що не кажи.

Спочатку я контролювала скільки грошей ми витратили, коли крайній термін погашення боргу, скільки вже внесено грошей, а потім я розслабилася. Навіщо напружуватися, якщо все йде по накатаній. У чоловіка вже відпрацьований механізм, він і до мого контролю якось справлявся, тож можна не забивати собі голову.

А ось тепер, через два роки, я про це своє рішення дуже шкодую. Я не знаю, коли все пішло не так. Чоловік мені про це не сказав. Але зараз у нас усі кредитки, а їх вже чотири штуки, як виявилося, у мінусі, ми винні чотирьом різним банкам близько двохсот тисяч гривень.

Це за чотирма кредитними картками, які чоловік якимось чином примудрився висушити до дна! Я навіть не розумію, на що він ці гроші витратив, ми ж не робили якихось серйозних покупок!

Був скандал, я обурювалася, вимагала подробиць, яких так і не дочекалася. Чоловік психанув і заявив, що чекав від мене підтримки, а не істерики. Якої підтримки, що я мала йому сказати? “Любий, ти молодець, я з тобою, а що в нас раптово виявився борг у двісті тисяч, так це дрібниці”. Так чи що?

Тепер чоловік каже, що придумав, як майже безболісно з цим розібратися, але спочатку потрібно взяти кредит у двісті тисяч і погасити всі борги, а потім він перекидатиме з кредитки на кредитку, платитиме кредит, а нам у результаті не доведеться сильно напружуватися.

Я не вірю у цю історію від слова зовсім. Жодних більше кредиток, годі! Ось візьмемо кредит, віддамо борги та одразу ж закриваємо всі картки. Не хочу навіть чути про якісь схеми чоловіка, які “вигідні та безпечні”. Довірилася вже один раз, тепер все контролюватиму.

You cannot copy content of this page