Ми з чоловіком намагалися виховати сина гідною людиною. Погляди на виховання дітей у нас збігалися. Не було такого, що мама тягне на свій бік, а батько на свій

Ми з чоловіком намагалися виховати сина гідною людиною. Погляди на виховання дітей у нас збігалися. Не було такого, що мама тягне на свій бік, а батько на свій.

Володя, коли був маленький, допомагав мені на кухні. Змішував продукти, із задоволенням натирав сир. Підріс – і почав ходити з татом у гараж, колупатися в машині та знайомитися з різними інструментами. Потім йому виповнилося 18, і сина наче підмінили. Він припинив цікавитися чимось.

Раніше відвідував дитячі гуртки, як і всі. На секції ходив з радістю – малював у художці, плавав у басейні. Але це закінчилося ще у 14 років. Потім він просто вчився, мені вже не допомагав, з батьком в гараж ходив дуже рідко. Ми поставилися з розумінням: іспити, навчання, хай займається.

Школа позаду, закінчив із нормальними оцінками: в основному четвірки, кілька п’ятірок та пара трійок. Подав документи до навчального закладу, хоч і без бажання. Ми думали – відпочине за літо і з новими силами піде до університету. Але цього не сталося.

Володя ще відвідував заняття восени, а до зими повністю втратив інтерес до навчання. Чесно кажучи, він деградував. Лінувався, став пізно вставати та пізно лягати. Цілими днями дивився якісь відео, сам щось намагався робити. Я так зрозуміла, задумав стати блогером. Але не вийшло – у нього знову зник інтерес.

Син зі мною зазвичай ділиться своїми переживаннями, але з роками це відбувалося все рідше. В його 18 років я розуміла, що відбувається: втомився, нічого не хоче. Може, вітамінів не вистачає, може йому потрібен відпочинок після 11 років школи. Ніхто його не чіпав і ні до чого не примушував.

Хочеш камеру – тримай, ось тобі відеокамера на день народження. Не хочеш на навчання ходити? Гаразд, відпочинь, оформимо академічну відпустку. Передумав ставати блогером? Ми зрозуміли тебе, добре. Продовжуй шукати себе.

Він у нас єдина дитина, і ставлення, звичайно, трепетне. Ніхто йому не дорікав, що ось купили таку дорогу камеру, а він закинув. І з навчанням не діставали. Ми, чесно кажучи, думали: хлопець розумний, сам розбереться. Ніхто й не міг подумати, що почнеться пекло на землі.

Володя захопився комп’ютерними іграми, і це його повністю поглинуло. Тепер син навіть із кімнати перестав виходити. Причому грає із власними одногрупниками! Прокидається після обіду, коли вони поступово повертаються додому, і починається ігрова сесія до ночі. Тільки ті хлопці навчаються, а мій – ні.

Ми з чоловіком турбувалися, але вирішили дати йому до наступної осені відпочити. Награється – і набридне йому це, міркував чоловік. А я сподівалася, що син подивиться на одногрупників і вирішить: а чим я гірший? Усі навчаються, і я можу!

Але наш відмінник, художник і плавець продовжував скочуватися. Помаленьку я почала його намагатися підштовхнути:
– Володя, може, ти на роботу влаштуєшся?
– Відчепись, – різко обірвав мене син.

І ось так закінчувалися усі розмови. Я з тугою згадую того маленького хлопчика, який захоплено перемішував салат, який повертався з гаража весь у мазуті. Не розумію, що сталося. Адже був хороший, хлопець, що подає великі надії!

А тепер він перетворився на якесь бидло. Почав палити, п’є пиво, кричіть на своїх друзів у грі. Про романтичні стосунки я мовчу – йому ніколи, він зайнятий. Та й стежити за собою майже перестав. До перукарні не ходить, миється не щодня, до кімнати іноді зайти неможливо – їдкий запах, бруд.

Не думаю, що ми його залюбили чи розпестили. Просто ставилися з трепетом, любов’ю та повагою. А виросло щось незрозуміле. Він нічого не хоче, тільки грошей та їжі. Ані розвитку, ані інтересів немає. І ось ми вже сьомий рік із цим живемо.

Сина все влаштовує. Його друзі закінчили навчання, працюють, будують сім’ї. І тільки наш Вова окопався у своєму болоті та сидить. Депресії в нього немає, втомлюватися нема від чого. Просто людина огризається, скочується вниз і продовжує деградувати.

Чоловік почав чахнути. Йому соромно, що у нас такий син. Мені, якщо чесно, також. Ті, хто знає ситуацію, радять виштовхнути його з дому, нехай живе сам, як знає. Але ми не можемо так вчинити з дитиною. А роки йдуть.

You cannot copy content of this page