Ми зі свекрухою враждували понад 25 років. Не злюбила вона мене одразу, як тільки побачила. Про причини не питайте, не знаю

Ми зі свекрухою враждували понад 25 років. Не злюбила вона мене одразу, як тільки побачила. Про причини не питайте, не знаю. Сама вона ніколи не говорила, а я й не цікавилась.

Ненавидить, та й пес із нею. Чоловіка тільки шкода. Він усе життя між двома вогнями. Втім, також не критично – Ігор зумів пристосуватися.

Але останнім часом Любов Петрівна почала начебто змінювати гнів на милість. Уявляєте, навіть із Новим роком привітала.

Зателефонувала без нагадування з боку чоловіка і сказала щось на кшталт “щастя та здоров’я у Новому році”. Розчулилася, чого вже гріха таїти. Не кожен день від свекрухи можна щось почути тепле, особливо від моєї.

Потім вона почала періодично цікавитись в Ігоря моїми справами. Приходить чоловік від мами та каже, що, мовляв, вона питала, чи добре я почуваюся. Кілька років тому мені здалося б, що Петрівна чекає, коли я на той світ відійду, а тут я зворушилася. Оцінила турботу.

Я вже хотіла сама зробити величезний крок до примирення, запросивши свекруху в гості, але дещо сталося… Ну не те щоб несподіване. Навпаки, очікуване. Але неприємне до болю. І пов’язано це безпосередньо із днем ​​народження Петрівни.

Наставав ювілей свекрухи. Чоловік, повернувшись від неї в черговий раз, повідомив, що вона начебто запрошує нас з ним на святкове застілля.

– Що серйозно? – я аж не повірила, вирішивши, що чоловік або помилився, або пожартував. — Вона мене ніколи нікуди не запрошувала. А тут раптом…
– Стара стала, – Ігор зітхнув. – Мабуть, хоче душу полегшити.

– Звісно, ​​я піду із задоволенням (насправді без задоволення, але ображати коханого не хотілося). Зрештою, ми дорослі цивілізовані люди, повинні в якийсь момент амбіції та гордість засовувати кудись якомога далі.

На тому й вирішили. Я в передчутті навіть сукню нову собі купила! Скромну, але гарну. Старалася для свекрухи – знаю, що вона не любить химерність, віддаючи перевагу стриманості у всьому. Ще раз запитала в чоловіка, чи справді вона буде рада мене бачити на своєму святі. Той запевнив, що так.

В урочистий день приїхали з Ігорем до свекрухи. Він своїм ключем відчинив двері, ми одразу разом пройшли у вітальню. Там вже сиділи якісь друзі-подруги Петрівни, трохи вже розслаблені від келиха червоного, веселі.

“З днем ​​народження”, – сказали ми хором, після чого чоловік простягнув матері згорток із подарунком.

Та з тихою подякою прийняла презент, потім окинула мене незрозумілим поглядом. Натягнуто посміхнувшись гостям, вона попросила пройти з нею на кухню.

– А ти що тут забула?
– В сенсі…? Ви ж мене запросили. Через Ігоря. Чи я зайва?!

– Що тут у вас? — раптом запитав чоловік, який зайшов на кухню.
– Та ось, твоя мама каже, що я тут не потрібна. Сказала, що мене не запрошувала, а я приїхала з власної ініціативи. Я, мабуть, додому. Не хочу милій старенькій псувати свято.

– Стривай ти, гаразд залишайся! – свекруха спробувала втримати мене за плече, але я відсмикнулася.

Так, мабуть, у той момент Петрівна справді вирішила примиритися, але я не стала її слухати. В душу вона мені плюнула, з’ясовувати стосунки далі я не бажала. Пішла, голосно грюкнувши дверима.

Чоловік хотів піти за мною, але я не дозволила. Сказала, що це для мене вона чужа зла тітка, а йому мати. Попросила побути поруч із нею у її день народження. Неохоче, але погодився.

Ну а я тепер пальцем не поворухну, щоб налагодити стосунки зі свекрухою. Захоче поговорити – нехай сама приїжджає, причому з вибаченнями. Інакше “кохання” у нас з нею, на жаль, не вийде.

І взагалі в її віці вже треба бути стриманішою у виразах, бо настане час коли вона буде немічною і цікаво до кого вона звернеться про допомогу?

You cannot copy content of this page