Мила, та хто ж тобі заважав?!

Одного разу одна дівчинка захотіла коротку стрижку.
Мама розсердилася: «Не дозволю різати коси!»
Папа гаркнув: «До вісімнадцяти – тільки через мій труп»
А бабуся заплакала, довго благала не псувати «такі красиві багаті коси, стільки років ростили, ти вже завтра пошкодуєш, всі шкодують, а назад щось не відросте, ти подивися, які у тебе стрічки, заколочки, все таке красиве, ну не дури , ну поступися, ось і молодець ».
***

Одного разу одна дівчинка захотіла кинути танці і піти в хокейну секцію.
Мама розсердилася: «Що за дурниця ?! Хокей – для хлопчиків! »
Папа посміявся: «Та потрібна ти там – ревіти і губки фарбувати! Тобі там зуби виб’ють, ніс зламають, хто потім на тебе, таку красиву, подивиться? »
А бабуся довго-довго вмовляла подумати, чи не дурити, стільки ж років на танці ходили, на музику, хто ж так робить – все кидає і втікає, а як же конкурс, а педагог стільки вклала, а костюми з мамою шили-шили, що ж, все нанівець? Не будь егоїсткою, дитинко! От і молодець.
***

Одного разу одна дівчинка захотіла вступити на непростий і цікавий факультет серйозного вузу в одному великому чужому місті.
Але мама сказала: «Не пущу! У Таньки з роботи обидві дочки з цих інститутів повернулися вагітні! Як з ланцюга без нагляду зриваються – п’янки, гулянки, хлопчики, непристойні різні! »
Папа роздратувався: «По общагам пупок прати! Будеш там нікому не потрібна! Сосвоевольнічаешь – в розшук подамо, за волосся додому притягну, ні копійки від нас не чекай, зрозуміла ?! »

Але вчителька хмикнула: «Це нереально, Миколаєва, туди з медаллю не потрапити. Та й навіщо тобі? Ну поступиш. Так все одно ж в першу сесію відрахують, туди з таких спецшкіл йдуть! Та й навіщо тобі? Чоловіча професія, а ти все одно потім заміж вийдеш, народиш, підеш на “кабінетну” роботу папірці перекладати, що не вигадуй, йди до нас в педагогічний, відучишся, влаштуєш життя, вважай все побудовано».

А бабуся схопилася за серце: «Як же мати без тебе, хто їй по дому допоможе, з братом? Мені з городом? Дитинко, у нас адже де народився, там і пригодився, ніхто в нашій родині більше долею покладеною не хотів, всі на рідній землі постаріли, що ж ти твориш, ну не будь егоїстом, подумай про сім’ю, що люди скажуть, а як же Саша , такий хороший хлопчик, у нього славні батьки, він же тебе любить, як ти так з ним ?! »
А Саша ображався, не розмовляв, психував і кричав вночі під вікнами про «Свєтка, я люблю тебе, не їдь».
***

Одного разу одна дівчинка хотіла не допустити вагітності.
Але Саша клявся, що влаштується на роботу, все для них зробить, буде містити і взагалі виходь за мене заміж. Ну і що, що дев’ятнадцять і студенти? А батьки нас як по гуртожитках ростили? Так, буде важко, потрібно буде потерпіти, але наша любов все переможе! Або ти мене не любиш і хочеш щоб моя дитина не народилася?!

Але бабуся, яка дізналася першою по великому секрету, разохалась і потягла до церкви: гріх же, дівоньки, так не можна, бог послав – треба народити, та й пора вже, раніше в твої роки у тебе б вже троє було, він же згоден одружитися? Ну ось і думати нічого!

Але лікар сказала, що це при першій вагітності приведе до безпліддя. Мовляв, спочатку туди-сюди, як кролики, бігаєте, а потім в тридцять тут у мене сидите-ридаєте, що народити не можете! Чоловіки від вас йдуть. І правильно, я вважаю. І вірно!

Але подружка сказала, що це дуже боляче, і близість потім зовсім не та, і хлопці після такого кидають. Її ось кинули. І Катьку з паралельного потоку теж кинули. І всі знають, що це соромно.
А мама закричала, що батькові сама скаже, але обов’язково треба весілля. Щоб перед людьми не соромно. І нема чого тут обговорювати! Любиш кататися – люби і саночки! Дізнаєшся тепер, яка жіноча доля, дура. І що? І молодші за тебе народжували, і жили по бараках, і прали в кориті, а зараз машинки-автомати у всіх! Треба з його батьками поговорити, вони люди пристойні, домовимося. Як батько охолоне, так і підемо.
***
Одного разу одна дівчинка хотіла розлучитися.
Але чоловік сказав, що якщо так, то ні копійки від нього не дочекаються і за квартиру він буде судитися. Хочеш йти – йди з голою дупою, зрозуміла?

А мама заголосила, що навіщо тоді одружилися, навіщо весілля, навіщо народжували? Чим думали? Як кішки по підвалах: сьогодні з одним, завтра з іншим? А утримувати тебе з дитиною хто буде? На вчительську зарплату? Нам на шию ?! Чого тобі не живеться – хороший мужик, не п’є, не б’є, з роботою, з зарплатою, квартиру вам купили, а тепер він її пиляти буде ?! Раніше треба було думати!

Але начальство сказало, що ніяких поблажок не буде, навпаки, навантаження збільшується, треба буде взяти вечірні заняття, і щоб ніяких «треба дитину забрати» та інших лікарняних, вирішуйте свою сімейну ситуацію так, щоб це не відбивалося на роботі.
Але свекруха кричала, що її позбавляють онука, її сина – дитини, а дитини – батька.
А колеги і подруги охали, що “разведьонкою” жити важко, а знайдеш нового – точно буде не краще першого. Навіщо шило на мило? Всіх породистих псів цуценятами розбирають, будемо від тебе, Света, чоловіків ховати. Та й робота наша зовсім невідповідна, одні самотні баби, навіть фізрук у нас жінка, яка не знайдеш нікого, самотньою будеш.
***

Одного разу одна дівчинка хотіла змінити професію і роботу. Нова робота вимагала поїздок на навчання і обіцяла в доступному для огляду майбутньому хорошу зарплату, прекрасні перспективи і довгі цікаві відрядження в далекі і близькі країни.

Але чоловік сказав, що нормально взагалі вона удумала! Вона буде десь пропадати, шлятися, по поїздкам, по навчанням, по роботам допізна. А будинок? А шлюб? А діти? Їм мати не потрібна? А з начальством по готелям? За ідіота тримаєш? Вже спиш там з кимось? Не потерплю!
Але батьки сказали, що найважливіше погода в домі. Що дітей вона народжувала для себе, їм до пенсії далеко, сидіти-забирати-займатися не зможуть, у бідних слуг немає, дорога.

А чим думала, коли народжувала? Чи не два горошку на ложку, хочеш і на ялинку влезнь і не подряпати? Ні, мила моя, вибрала сім’ю, народила дітей – вези! Чи не знали, що таку егоїстка виростили, діти їй не потрібні, робота дорожче, та й що це за робота? Робота у жінки повинна бути нормальна, скромна, постійна. Щоб завжди можна підмінити, відпроситися, щоб розуміли, що у тебе діти. Безсовісна ти, Свєта. Хоч би посоромилася! Та й не вийде у тебе нічого. Така робота складна, нервова. А ти у нас домашня, грубого слова не говори. Ну де тобі, а? Порушити все заради повітряних замків, а потім приповзеш назад, але ж не візьме тебе директорка. І чоловік не пробачить!

На роботі зовсім відчитали за егоїзм, середину навчального року і поклялися, що тут їй в будь-якому випадку більше не працювати, якщо вона така невдячна, взяли-пригріли, а вона, а вона.
Подруги розсудили, що заробляти повинен чоловік. І що їхні чоловіки їх на таку роботу з відрядженнями точно не відпустили б. А тому, що люблять і ревнують, ось.
***
Одного разу одна дівчинка святкувала свій ювілей. За столом зібралася сім’я, рідня, подруги, колеги. Всі раділи і говорили тости про те, якою вона завжди була хорошою дочкою, чудовою дружиною і справжнім професіоналом, педагогом від Бога, воістину цінним співробітником.

А дівчинка щось випила зайвого і розплакалася, що хотіла прожити життя зовсім інакше: обстригти прокляті патли, грати в хокей, вчитися і виїхати, не заводити сім’ю вже точно років до тридцяти, знайти роботу своєї мрії і об’їздити весь світ.
Її втішали, подавали серветки, нашіптували, що перебрала і постійно охали: «Мила, та хто ж тобі заважав?!»

You cannot copy content of this page