Перейти до вмісту

На носі було 1 вересня, і я поїхала з своєю донькою, яка навчається в 11 класі

На носі було 1 вересня, і я поїхала з своєю донькою, яка навчається в 11 класі в магазин по новий одяг. Насправді є такий вираз про те, що яйця курку не вчать. Але не в нашому випадку, тому що таки вчать, іноді навіть чомусь корисному.

У нас в ліцеї заведено носити шкільну форму, точніше сказати устав школи так потребує я зобов’язує, звісно ж заставити дітей в 11 класі носити шкільну форму це верх дурості.

Всі перекрасно розуміють що ніхто ту форму носити і навіть вдягати не буде, але ж купити треба. І тут на чергових батьківських зборах моя донька при всіх зявляє, що вони з однокласниками не будуть носити шкільну форму.

Класний керівник в шоці. Побігла по директора, моя з виглядом не менш ніж вченого, що претендує на премію, стоїть посеред класу і з хитрим виглядом чекає на викладачів, директор прибігає з завучем.

Починаються розбірки. І тут вона заявляє, що вони не збираються носити те що їм нав’язали. Директор починає пояснювати що це потрібно для дисципліни, що шкільна форма допомагає зробити всіх як би мовити однаковими, рівними, не дає можливості виділятися соціальним статусом чи показувати в школі те що не варто показати, тобто про фігуру йшла річ, частини тіла.

І тут всі однокласники які були присутні встають, і я бачу картину, всі 20 чоловік, які були на зборах в темних джинсах, білих чи чорних кросівка, і такого ж кольору футболках.

Більшість батьків все зрозуміли відразу, директор намагався щось ще заперечувати і тут моя донька видає. Так можливо для педагогів теж введемо дрес код, от чому ви, наприклад, Ганна Іванівна в кросівках, якщо ви маєте носити костюм.

І чому наш завгосп ходить в сарафані, чому фізрук не носить спортивну форму а вдягає просто штани і кеди, чому для вчителів закони не писані, і деякі можуть в школу прийти в шкіряній спідниці чи там в джинсах, а деякі в спортивках на урок.

Чому носять хутряні жилети, холодно, так нехай піджачок вдягають, як ми. І ще одне, або шкільна форма, або гроші на плакати і штори, вирішуйте. Моя донька висказалася і сіла, її підтримати всі присутні.

Я горда що в мене така дитина. А форму до слова ми не купили, зате вчителі після цього випадку почали ставитися більш лояльно до вигляду дітей. І мова не йде про макіяж там чи декольте, ні, у нас такого немає, просто джинс це тканина, а не одяг, якщо наприклад блуза може бути з льону то чому не може бути атласною, вона ж біла, так само як штани, які можуть бути з простого матеріалу, або джинсу. Нехай зі мною більшість не згодні, але я підтримую свою дитину.