На весіллі Олі та Вадима – свідок був справжньою зіркою, який всіх у себе закохував…

Хай вибачать мене щасливі і прекрасні наречений і наречена. На їхньому весіллі я закохалася в шафера, і дивилася в основному на нього. Пропоную вам разом зі мною помилуватися пишнотою цієї людини.

Шафер був неперевершений. Думаєте, він розумно і з гумором говорив? Так! Ще й в танцях відчувалася підготовка і шанобливе ставлення до предмету танцю, і ніжність до обраної партнерки! Погодьтеся, від такої пари очей не відірвати.

Коли ж випадав йому час їсти за столом, тут починалася справжня насолода для мене: спина його була витончено прямою, лікті звично стосувалися власних боків, невеликий нахил голови дозволяв тримати голову над тарілкою і при цьому бачити оточуючих і відповідати їм у міру потреби. Саме тому він нікому не заважав.

Якщо з іншого кінця столу лунав брязкіт і шум келихів, то тут блаженствувала Її Величність Культура. Ніяких звуків не справляли ложки, вилки і ножі, якими юнак користувався під час їжі і коли він наповнював келих або тарілки своїх сусідок по столу. Страви на тарілках лежали вільно, невеликими порціями і офіціанти вдячно посміхалися, несучи похвалу для кухаря за прекрасно приготовану страву.

Відмовляючись від страви, наш боярин говорив тільки: – «Не потрібно. Спасибі », і жодного разу не пустився в пояснення причин!

Відрадно було бачити, як гідно справлявся цей зовсім ще молодий хлопець зі складними стравами, і як зручно було йому за столом в результаті знання правил нескладного етикету і, напевно, деякого тренування.

Вилка була в лівій руці, а ніж у правій! Ніж не випускався з рук, коли юнак їв тільки виделкою. Потім до риби були подані дві виделки: одна зліва, інша справа щодо тарілки. Для відділення риби від кісток абсолютно правильно була обрана права виделка, а для відправлення їжі в рот – ліва.

За знання цих правил можна було судити про те, що правила були ґрунтовно прості, а юний вік давав можливість припустити, що як хороший друг, він спеціально готувався до весілля і в цьому питанні теж.

Не буду втомлювати читача перерахуванням всіх правил етикету. Їх легко прочитати кожному, хто хоче пристойно виглядати. Скажу тільки, що в результаті виконання цих правил подія набувала красу і блиск; і вже нічим не виміряєш подяку в очах нареченого і нареченої за тон, заданий усьому святу, за сяйво білих скатертин в кінці весілля і відчуття нового життя, де панує культура.

На закінчення хочу висловити подяку долі за те, що подарувала мені зустріч з справжнім Принцем в особі свідка.

You cannot copy content of this page