Перейти до вмісту

Нашій дружбі настав кінець, навіть якщо ми й помиримося, це вже будуть зовсім інші стосунки

Є в мене подруга Ліза, з якою дружимо ще зі школи. Зараз нам по 32 роки, ми дружимо сім’ями, щобільше, я хрещена мати її дочки Даші. Ліза раніше за мене вийшла заміж, і коли вона народила доньку, я відразу ж прив’язалася до дівчинки, своєї сім’ї на той момент ще не було.

Я часто приходила в гості, дарувала дорогі подарунки, навіть купувала одяг хрещениці. Вона до цього звикла, і коли в нас народився син, почала ревнувати до нього.

Коли зустрічаємося у нас чи в них, Даша, якій уже 9 років, а моєму синочку всього три, завжди намагається його вдарити, забрати іграшку, образити будь-яким чином, але так, щоб ніхто не бачив.

Після народження дитини, я стала рідше купувати Даші подарунки, більшість коштів йшла на свого сина. Хрещениця одного разу мені сказала, що я принесла їй поганий подарунок, а вона чекала від мене зовсім іншого.

Мої пояснення, схоже, її не хвилювали, але найцікавіше, Ліза не зробила їй зауваження, а своїм мовчанням підтримала її. Мені стало неприємно, але я нічого не сказала.

Нещодавно сталася подія, яка й посварила мене з подругою. Вони всією сім’єю прийшли до нас у гості, я поклала сина спати, а самі сиділи за столом. Даша була з нами, але потім непомітно пішла, і тут я почула плач сина.

Пішла в його кімнату, а там хрещениця тягне його з ліжечка, ніби для того, щоб заспокоїти, але я зрозуміла, що це саме вона щось йому зробила. Взявши на руки сина, побачила, червоні плями на руці, він став показувати і казати, що це Даша його чіпала.

Даша почала відмовлятися, але я бачила, що вона бреше, тут втрутилася подруга, забрала дочку і сказала, що більше вони сюди ніколи не прийдуть, і що вона не чекала від мене такого.

Але що я зробила? Мені так само шкода свою дитину, яка до того ж маленька, на відміну від її дочки. Така дівчинка вже мусить розуміти, що можна робити, а що ні, могла б навіть погуляти з ним.

Мене обурило, що Ліза не зробила доньці зауваження, а ще й захищала. І при ній висловилася, що я винна перед нею. Нашій дружбі настав кінець, навіть якщо ми й помиримося, це вже будуть зовсім інші стосунки. І те, що я для них колись робила, подруга швидко забула.