Не можу переконати колишню дружину піти до психолога

Коли ми з дружиною тільки почали зустрічатися, вона була відкритою, товариською дівчиною. Після весілля почалися претензії, вона буквально зациклилася на матеріальному достатку.

Нормально поговорити про це не виходило, дружина закрилася від усіх, стала зовсім чужою. Я довго терпів, потім розлучився, але зберіг з нею дружні стосунки.

Зараз бачу, що вона не дозволяє собі жити, забороняє собі радіти, мріяти, та просто розслабитися (хіба що за допомогою алкоголю). Всі розмови, і зі мною, і з загальними друзями, – тільки про гроші: жартує тільки на тему багатства і діамантів, а може так і сказати, що в житті її радують лише гроші.

Мені здається, у неї вже якась хвороба. Як навести її на думку, що пора до психолога? Боюся, що пряму пораду вона не сприйме. Що робити – попросити її рідних якось вплинути? Надсилати посилання на статті?

Олексій, 33 роки
Олексій, не можна насильно змусити людину визнати проблему і звернутися за допомогою. Вона повинна бути сам до цього готова – тільки в цьому випадку можливі якісні зміни. Схоже, ви все ще намагаєтеся керувати колишньою дружиною, контролювати її. Може бути, у вас ще збереглися почуття до неї, минуле не залишилося в минулому, а перетворилося в нав’язливе сьогодення? І тепер стосунки з колишньою дружиною ви підтримуєте, «рятуючи» її.

Але те, що вона робить і як ставиться до життя, – її право і її вибір. Ви не можете відняти у неї право розпоряджатися власним життям, адже вона не ваша дитина, не ваша молодша сестра, не нерозумне дитя. Вона – доросла жінка. Навіть якщо колишня дружина створила собі ідолів, вони, можливо, її повністю влаштовують. Не можна боротися з ними просто тому, що ви вважаєте це правильним.

Так, боляче бачити, як близька людина страждає від залежності (навіть якщо нам тільки так здається). Це велика спокуса – почати керувати, рятувати її. Але можна почати це робити, тільки якщо вона сама про це попросить.

Звичайно, ви можете запропонувати колишній дружині звернутися до психолога, але зробити це слід тільки один раз. Якщо вона відмовиться, а ви продовжите наполягати, ви покажете, що теж залежні – від неї і від всієї цієї ситуації.

You cannot copy content of this page