Не можу позбутися від чоловіка навіть після розлучення

Розлучилася з чоловіком півтора роки тому. Ініціатором була я. У нас дві дочки. Старша з народження дуже любила його і залишилася жити з ним, молодша – навпаки, зі мною не розлучається. Колишній не дає жити нормально, приїжджає нібито до молодшої, а сам на неї уваги не звертає, ходить за мною по п’ятах, хоче все повернути.

Але за десять років життя з ним я втомилася. Я, як «мужик», вирішую всі фінансові та господарські проблеми. Навіть ремонт машини частково можу зробити сама, а якщо щось не виходить – допомагають мої друзі. У нас іпотека, яку оплачую знову я. Я втомилася, як позбутися від колишнього чоловіка?

Наталя, 28 років. Порада від психолога.
Наталя, ситуація непроста, і вона висмоктує з вас енергію, яку важливо витрачати на себе, дочок, на поточні турботи по забезпеченню звичного рівня життя.

Спробуйте звернутися до свого дитинства: можливо, в ньому є досвід, який нагадує відносини між вами і колишнім чоловіком. Це могла бути туга за турботливою мамою або батьком. Можливо, в дитинстві ви намагалися звернути на себе увагу батьків, але, не отримуючи бажане з разу в раз, зробили висновок, що потрібно бути сильною і розраховувати тільки на себе. Буває, ми забуваємо якісь переживання з минулого, але актуальна ситуація змушує нас знову до них повертатися.

Коли чоловік веде себе як жертва, ниє, просить про щось, це може нагадувати вам якусь власну дитячу потребу. Може, і вам зараз хотілося б зняти з себе тягар зобов’язань і просто ходити за кимось по п’ятах, чекаючи, що ситуацію вирішить хтось інший? Адже на рівні поведінки ситуацію, що склалася можна вирішити за допомогою чіткого визначення власних кордонів: якщо ви твердо впевнені в своїх бажаннях і намірах, ви можете відповісти твердим “ні” і не піддаватися на поступки.

Я рекомендую вам додати в життя щось нове, що буде радувати і давати енергію. Зараз вам важливо відновлювати сили. Дозвольте собі відпочинок, розваги – нехай навіть спочатку це буде лише пара годин в тиждень. Це можуть бути заняття танцями або годину у ванній з улюбленою книгою.

Спробуйте письмові практики, напишіть про те, як могло б виглядати ваше ідеальне життя. Повірте в те, що ви гідні більшого, і кожного тижня робіть маленькі кроки назустріч новому життю.

Вам важливо діяти в трьох напрямках: проаналізувати свою реакцію на поведінку чоловіка, розібратися з особистими межами, впустити в життя нових людей і події.

You cannot copy content of this page