Непрохана гостя Маша пришла вночі до своєї сестри

В юності я міцно дружила з однією дівчинкою. Звали її Маша. З її батьками трапилася біда: мати на смерть збила машина, а батько після цього не розлучався з чаркою. Мої батьки всіляко допомагали Маші поки вона не знайшла роботу і не змогла сама себе забезпечувати.

Вона мені була як рідна сестра. Потім я вийшла заміж і поїхала за кордон. Маша теж знайшла чоловіка. Народила дітей. Щось у них в сім’ї не заладилося, чоловік її покинув. Маша почала пити, потім взялася за наркотики. Діти вирушили в дитячий будинок. Одного разу я приїхала додому в гості. Посиділа у батьків. Потім брат покликав до себе в гості. Я з ним дуже дружна. Ми вирушили до нього.

Я просиділа з братом і його дружиною Веронікою до глибокої ночі. Спілкувалися, сміялися. Я подивилася на годинник. Було 3:15. Лунає стук вхідних дверей і в кімнату влітає Маша. Її обличчя було брудним, одяг весь порван, руки в крові.

– Хлопці, немає часу пояснювати. Води хочу – сказала вона і побігла на кухню.

Ми всі в цілковитому здивуванні. Маша застукала склянками, випила води і побігла до виходу.

– Мені пора.
– Як вона сюди увійшла? – запитала Вероніка.
– Ти забув двері закрити?
– Ні, я точно пам’ятаю, як двері на ключ закривав, ще потім перевірив ще раз – сказав мій брат.

Він встав з дивана і пішов до виходу. Двері були замкнені. У квартирі нікого, крім нас, не було.

– Ви ж всі зараз бачили Машу? – запитав розгублено брат.
– Я не можу зрозуміти, як вона могла увійти і вийти. Ми ж не напилися до чортиків, що всім одне і те видиться …

Я підійшла до вікна. Вікна якраз виходили в бік входу в під’їзд, але там нікого не було. Лише далеко я помітила якийсь дим. Так нічого і не зрозумівши, ми всі полягали спати.

В обід все втрьох вирушили до моїх батьків. По дорозі я почула розмову двох людей:

– Чув про пожежу? Начебто там хтось згорів … Ми прийшли до батьків. – Чули новину? – запитала мама.

– Що трапилося? – запитала я.
– Вночі пожежа в сьомому будинку була. Квартира Маші горіла, і вона разом в ній. З сигаретою заснула. Приїхала машина пожежна, але у них щось зі шлангом сталося. Поки друга машина приїхала, квартира дотла вигоріла.

– А у скільки це сталося?
– Близько третьої години.

Я з братом переглянулися. Коли повернулися в квартиру до брата, я побігла на кухню. На столі стояла чашка, яку брала Маша. На ній були чорні відбитки, немов чашка була в копоті. Через мить чашка вислизнула у мене з рук, впала на підлогу і розлетілася на дрібні шматочки.

You cannot copy content of this page