Перейти до вмісту

Нещодавно нас дуже здивувала свекруха. Цього року у Тамари Павлівни ювілей – 65 років. Вона ще кілька років тому говорила про те, що планує відсвяткувати урочистість у ресторані, зібравши всіх родичів. Але за два дні до свята свекруха зателефонувала і сказала, що застудилася. Мовляв, у неї висока температура, тому ресторан та сімейні збори скасовуються. Ми з Ромою побажали Тамарі Павлівні міцного здоров’я, а на День Народження привітали її телефоном. Через тиждень з’ясувалося, що свято все-таки відбулося, але без нас. Всюдисущі соціальні мережі розкрили таємницю. Чоловік побачив на сторінці двоюрідної сестри загальну фотографію членів сім’ї в ресторані

Мій чоловік зачаїв образу на рідну матір. Свекруха сказала нам, що хворіє і не святкуватиме свій ювілей. Але насправді відбулося пишне свято. От тільки нам там були не раді через старшого брата. Тепер мати чоловіка намагається виправдати свою поведінку і примиритися з молодшим сином.

Ми з Ромою одружилися шість років тому. Він – веселий хлопець з руками та головою. Чоловіка виростила матір, його батько загинув, коли він навчався в школі.

Ще Рома має старшого брата Толіка. Тільки з ним чоловік з якоїсь причини не спілкується. Коли два брати перетинаються, навколо них ніби земля кипить. Вони й п’ять хвилин не можуть поговорити спокійно.

Мати неодноразово намагалася помирити синів, але потім покинули цю справу. Наразі Тамара Павлівна спілкується з кожним окремо. Єдине, чого добилася свекруха від своїх дітей, – щоб за сімейним столом на великі свята вони себе стримували та не лаялися. Чесно кажучи, давалося їм це важко.

Кілька місяців тому, на святі у родичів, брати зовсім побилися. Рома вийшов надвір, щоб покурити. За ним пішов брат, що вже був добряче напідпитку. Він сказав пару фраз чоловіку, а потім вдарив його в груди.

Рома одразу загасив недопалок і відповів братові. Того вечора їх ледве розняли. Чесно кажучи, я сподівалася, що вони виплеснуть у бійці всі свої давні образи та нарешті почнуть спілкуватися як дорослі люди.

Але дива не сталося. Коли ми через місяць випадково зустрілися з братом у магазині, бійка мало не повторилася. Я зрозуміла, що між Ромою і Толіком сталося щось таке серйозне, що вони не можуть і не хочуть один одного прощати.

А нещодавно нас дуже здивувала свекруха. Цього року у Тамари Павлівни ювілей – 65 років. Вона ще кілька років тому говорила про те, що планує відсвяткувати урочистість у ресторані, зібравши всіх родичів.

Але за два дні до свята свекруха зателефонувала і сказала, що застудилася. Мовляв, у неї висока температура, тому ресторан та сімейні збори скасовуються. Ми з Ромою побажали Тамарі Павлівні міцного здоров’я, а на День Народження привітали її телефоном.

Через тиждень з’ясувалося, що свято все-таки відбулося, але без нас. Всюдисущі соціальні мережі розкрили таємницю. Чоловік побачив на сторінці двоюрідної сестри загальну фотографію членів сім’ї в ресторані.

Там були й свекруха, і брат із дружиною. Рома одразу зателефонував сестрі та поцікавився, коли було зроблено фото. “Привіт, Ромо. Як коли? Тиждень тому святкували ювілей твоєї мами. Шкода, що в тобі через роботу не вдалося приїхати. Ми дуже душевно посиділи”, – відповіла йому сестра.

Чоловік після цих слів прямо звалився на ліжко. І тут пролунав телефонний дзвінок – це була свекруха. Чоловік відповів матері:
– Здрастуйте, мамо! Дякую, що не покликала на своє свято.
– Ой, синочку, пробач мені, будь ласка, я просто боялася, що ви з Толіком знову поб’єтесь і не хотіла публічних сцен, – виправдовувалась Тамара Павлівна.

– Між іншим, ту бійку почав не я! А якщо ти хотіла нас покарати, треба було обох синів не кликати на свято. Все, до побачення! – відповів Рома і кинув слухавку.

Коли свекруха почала передзвонювати чоловікові, він просто додав її в “чорний список”.
– Якщо ця жінка почне тобі телефонувати, скажи їй, що в мене більше немає матері. Вона свій вибір зробила, і я – теж, – заявив чоловік.

Він мав рацію в тому, що свекруха буде надзвонювати на мій телефон. Вона виправдовувалася переді мною і просила пом’якшити гнів Роми. Але, на мій погляд, чоловік має рацію. Він має всі підстави ображатися на матір. А грати в “зламаний телефон” та передавати виправдання Тамари Павлівни я не збираюся.