Одружився я усвідомлено у 32 роки. За кілька років у нас зі Свєтою з’явилася донька. Сімейне життя текло розмірено, без якихось особливих подій. Купили квартиру, дочка пішла до школи. І тут сталося непередбачене

Одружився я усвідомлено у 32 роки. За кілька років у нас зі Свєтою з’явилася донька. Сімейне життя текло розмірено, без якихось особливих подій. Купили квартиру, дочка пішла до школи. І тут сталося непередбачене.

Я втратив роботу, яка мене влаштовувала. Вона була досить гарно оплачуваною, колектив мені теж подобався. Але моя посада потрапила під скорочення, тому, отримавши допомогу, я змушений був попрощатися із колегами.

Знайти нову роботу довго не вдавалося, але зрештою мене взяли в одну непогану компанію. Тут був фіксований оклад, і за виконання плану належала премія. Щодо грошей ця посада була не такою прибутковою, як попередня, але вибору в мене іншого не було. Сидіти на шиї у дружини я не збирався.

З новою роботою виникли проблеми у сім’ї. Дружина почала обурюватись, що грошей у будинок я приношу менше. До неї приєдналася теща. Хоча припускаю, що теща і налаштувала Свєту проти мене та моєї нової роботи.

З ранку до вечора я чув, що я не чоловік, що у подруг чоловіки повністю утримують сім’ю, дружини в них можуть взагалі не працювати, якщо забажають. Я казав, що в мене оклад, вище якого я не можу стрибнути. Але до жінок це не доходило. Сварки у будинку не припинялися.

Треба сказати, що в мене була певна сума, відкладена на чорний день. Свєта про неї не знала. Мені вдалося зібрати гроші ще до весілля. Витрачати запаси даремно на побутові потреби не хотілося.

Однак, коли мій найкращий друг попросив позичити суму грошей, що бракувала йому, на покупку квартири, я не роздумуючи погодився. Тим більше друг пообіцяв повернути борг протягом року із відсотками.

Як про це дізналася моя дружина, не знаю. Я припускаю, що вона випадково знайшла розписку. Я не хотів її брати, але друг наполіг. Там було прописано сума боргу, дату повернення та сума з відсотками. Увечері на мене чекав грандіозний скандал.

− У тебе була заначка! Як ти наважувався приховувати від мене свої доходи? Ми одна родина!
− Ці гроші були у мене на рахунку ще до нашого весілля.

− Але після весілля все має бути спільним! Ти приховав від мене свої гроші!
− Я зберігав їх на непередбачені витрати.

− Ти вважаєш, що таких не було за роки спільного проживання?
− Так, я вважаю, що грошей нам вистачало. Ми навіть змогли купити квартиру.

− Ти негайно маєш забрати гроші у свого друга і повернути їх у родину!
− Я не робитиму цього.
− Тоді вибирай: або я, або твій друг.

Я навіть не думав розповідати другові про цей скандал, але дружина сама йому зателефонувала. Вона влаштувала істерику, казала, що я не мав права позичати гроші, не порадившись з нею. Свєта кричала, що гроші мають бути повернуті в тижневий термін.

Як сказав мені потім друг, він був приголомшений таким ультиматумом. Адже знайти за тиждень таку велику суму було неможливо. Я заспокоїв його, сказавши, що наш договір залишається чинним. Нічого шукати та віддавати не потрібно.

До вечора Свєта трохи заспокоїлася, ми змогли поговорити. Я намагався їй пояснити, що гроші мені повернуть із відсотками. Адже це вигідно. А протягом року я в жодному разі не збираюся витрачатися на великі покупки.

Свєта вислухала мої аргументи, але не погодилася з ними. Вона знову повторила, що в мене є вибір.

На той час я вже був сильно виснажений сімейними сварками, в яких, окрім дружини, брала участь ще й теща. Я запропонував дружині пожити окремо, хоч для себе вже все вирішив.

Я з’їхав на орендовану квартиру, Свєта з мамою і донькою залишилася в нашій. Щоранку я спокійно снідав і йшов на роботу. Вечорами я дзвонив дочці, ми довго розмовляли. Якось вона мені сказала, що втомилася від наших із мамою сварок.

Через три місяці я зробив останню спробу поговорити із дружиною. Нічого за цей час не змінилося. Вона все також кричала, дорікала мені за маленьку зарплату і необґрунтовані витрати сімейного бюджету.

Я розумів, що справа не в тому, що я позичив другові гроші. Свєта мене просто розлюбила, якщо взагалі любила. Вона шукала привід, щоб посваритись. Я її дратував. Нічого не залишалося, як запропонувати дружині розлучитися. На мій подив, вона відразу ж погодилася.

Після розлучення минуло понад рік. Я так само живу в орендованому житлі, у вихідні бачуся з донькою. За чутками, які дійшли до мене, Свєта зустрічається з якимсь чоловіком. Але мене її особисте життя вже зовсім не цікавить.

You cannot copy content of this page