Перейти до вмісту

Олена кілька разів пропонувала Каті купити однокімнатну квартиру. Пропонувала поїхати до Європи, в такі часи там можна гарно влаштуватися. Пропонувала сплатити якісь курси з розвитку або опанування якоїсь професії. Але всі ці варіанти Катя пропускає повз вуха та ігнорує. Їй добре і зручно жити з матір’ю, яка все життя крутиться як муха в окропі, щоб Катя мала безтурботне життя. Мені так шкода Олену, адже вона так дбала про дочку завжди, а від неї не отримує жодної подяки

Моя сусідка Олена живе у двокімнатній квартирі зі своєю дочкою Катею. Чоловік сусідки працює військовим та приїжджає додому дуже рідко, на кілька днів. Пам’ятаю, ми з Оленою одразу порозумілися, як тільки вони переїхали в будинок. Катьці було років 8, завжди весела бігала у дворі, мала багато подружок.

Олена практично не карала свою дочку, дуже вже її любила. На всі примхи відповідала позитивно та купувала все, що та просила. Так ще й батько-військовий приїжджав дуже рідко і балував так, що весь двір заздрив Каті.

Ось так і виросла дитинка розпещена і несамостійна. Їй вже 28 років, живе ще з матір’ю і не хоче дорослішати. Як вийдемо з Оленою на вулицю, на лавку, так одразу починаються скарги на адресу Каті.

Готувати не вміє, порядок навести не хоче, навіть посуд зрідка може помити. Олена втомилася вже жити з нею, як з маленькою. Я, звичайно, поясню Олені, що у 28 років час сім’ю свою заводити, а вона так виховала дочку, що та зовсім не прагне ні до чого. Хоч юридичний закінчила, за професією не працює.

Та й загалом вона ніде не працює. Буває, вийде консультантом у магазин, раз на місяць, а потім “відпочиває”вдома. На її думку, вони й на мамину зарплату непогано живуть, ще й чоловік гроші переказує. Живе за рахунок мами, ще й на розваги просить гроші.

Олена працює шкільним вчителем біології та заробляє не дуже великі гроші. Але на життя все ж таки зарплати вистачає. Катя тим і займається, що все ходить гуляти з друзями.

І на машині катається ночами, і в клуби ходить, незрозуміло де проводить свій час. Іноді може зникнути на 2-3 дні у своєї подруги. Мати дзвонить щоразу, адже переживає, а Катя тільки нервує і каже про те, що вона вже доросла і не треба її контролювати.

Так якщо дівчинка сама вже розуміє, що вона доросла, то чого на шиї матері сидить?! Олена дуже втомлюється, адже все життя вона порається лише з дочкою. То зроби, це принеси, купи…

Жодного разу не бачила, щоб Катя мамі допомагала. Олена та продукти сама носить, і соління-варення сама закочує, речі розвішує сушити. Мало того, що не допомагає, то ще й кричить, і грубить матері.

Олена кілька разів пропонувала Каті купити однокімнатну квартиру. Пропонувала поїхати до Європи, в такі часи там можна гарно влаштуватися. Пропонувала сплатити якісь курси з розвитку або опанування якоїсь професії. Але всі ці варіанти Катя пропускає повз вуха та ігнорує. Їй добре і зручно жити з матір’ю, яка все життя крутиться як муха в окропі, щоб Катя мала безтурботне життя.

Мені так шкода Олену, адже вона так дбала про дочку завжди, а від неї не отримує жодної подяки. Люди повинні жити в комфорті, а їм удвох вже давно настав час розселитися. Олені потрібен спокій та відпочинок, а не активне та веселе життя Каті.

Якось ми втрьох сиділи в них вдома, пили чай. Розмова зайшла про доросле життя. За виразом обличчя Каті, одразу стало зрозуміло, що на цю тему їй не хочеться говорити. Але я висловила їй все у грубому тоні.

– Це де таке бачено, щоб дочка у 28 років жила ще з матір’ю, ніде не працюючи! – вирувала я.
Загалом скандал закінчився тим, що Катя просто пішла кудись з дому. Олена зрозуміла, що вона знову до своєї подруги вмотала, і вона має 2-3 дні для себе.

Аж ніяк не доходить до Каті, що дитинство давно закінчилося, гулянки треба припинити та взятися за розум. Вона каже, що все можна встигнути в майбутньому, а поки що їй і з мамою комфортно жити. Але Катюша анітрохи не думає про свою маму, живе лише у своє задоволення.

Чоловік Олен повністю підтримує свою єдину дочку. Звичайно, він постійно перебуває у військовій часті та не бачить як живуть його дівчата.