Ось я і стала “поганню” і “невдячною дочкою”, яка ображає найріднішу на світі людину і не дає їй гроші на лікування

Ось я і стала “поганню” і “невдячною дочкою”, яка ображає найріднішу на світі людину і не дає їй гроші на лікування. Так, не даю. І не дам, хоч вони в мене є. Я відкладаю на те, щоб купити собі квартиру, гадаю, мене можна зрозуміти. А якщо ні, то я зараз спробую пояснити свою позицію.

Не порушуватиму питання дитячих образ, хто у нас обходиться без цього? У кожного, якщо покопатися, купа таких різних відчуттів, і я не виняток. Але зараз я доросла людина і мислю дорослими категоріями. У дитинстві я не вмирала з голоду, не носила протертий одяг, нічим не виділялася із загальної маси дітей.

Мати активно займалася своїм особистим життям. Коли не стало тата, вона була ще досить молода і могла собі це дозволити. А в мене раз у раз з’являлися різні вітчими, то один, то другий. Відразу скажу, що я нікому не докучала, нікого капризами не мучила, сиділа як миша у своїй кімнаті, щоб не заважати дорослим жити.

“Заміжжя” мами не були довгими, тільки дядько Павло затримався у нас на півтора року, а потім злився. Причину не знаю, але винна в цьому була точно не я. До речі, він єдиний намагався стати мені батьком чи якось замінити його. Пам’ятаю наші походи у кіно, кафе та зоопарк. Дуже вдячна йому за це, хоч більше й не бачила.

Загалом, мама “перебирала” багато і до старості залишилася одна. Гаразд, це було мамине життя і я не маю права засуджувати її за це. Але чому вона тепер лізе до мене і вказує, що я маю робити? Нині їй шістдесят сім. Має непоганий вигляд, але почалися нездужання і деякі проблеми, які потребують лікарського втручання.

Нічого супернебезпечного, звичайні операції по-жіночому, їх роблять у будь-якому віці. Але моя мама вирішила, що вона особлива і потребує виключно дорогого лікування.

– У гарній приватній клініці лікування коштує п’ятдесят тисяч, – заявила вона мені. – Але я дізнавалася, це недорого. У цю суму входить все: аналізи, комфортна палата, ліки, догляд, реабілітація.

– Мамо! – я була обурена. – Я теж дізнавалася! Двадцять тисяч – це максимум у більшості клінік. А в державних ще менше, взагалі у п’ять влізеш. Звідки ти взяла таку суму? З глузду з’їхала?
– Тобі що, начхати на моє здоров’я? Дякую, доню, ніколи не думала, що ти будеш такою невдячною.

– Ну що ж, продай мою квартиру, – сказала я мамі, – і поділимо гроші навпіл. Ти візьмеш на лікування, а я свою частину додам до тієї суми, яка в мене вже є.
-У сенсі “твою квартиру”? – Мама витріщилася на мене круглі від здивування очі. – Це ти про що?!

Ах, ну так! Звичайно! Вона забула, бо це ніколи не було вигідно. Батьки мого батька завжди казали, що їхня квартира дістанеться мені, їхній єдиній онучці. Я тисячу разів чула про це і від них, і від матері. Коли дідуся та бабусі не стало, мама прибрала квартиру до своїх рук і почала здавати її.

Зрозуміло, моєї думки ніхто не питав. Але коли я стала повнолітньою і сказала мамі, що готова з’їхати від неї та її вічних шанувальників на окреме житло, яке, до того ж належить мені, вона лише пальцем біля скроні покрутила і сказала, щоб я на її квартиру навіть не розраховувала.

– У тебе є квартира, ваша з татом, навіщо тобі друга? – Здивувалася я.
– Ти знаєш, що я не працюю, а жити мені на щось треба. Я багато років здаю її та не збираюся відмовлятися від свого єдиного прибутку.- відрізала мама.
– Але це і моя квартира, – я зробила ще одну спробу достукатися до неї. Вона у відповідь тільки пирхнула.

Я таки пішла від неї. Спочатку до гуртожитку, доки навчалася в інституті, потім на квартиру, коли вийшла на роботу. Хлопця я не маю, дітей теж. Я живу сама і тому кожну копійчину відкладаю на своє власне житло, відмовляючи собі у всьому. І тут з’явилася мати зі своїми проблемами.

Я сказала їй “ні” і стала безсовісною дочкою, байдужою поганню і жадібною, яка не хоче віддавати кровно зароблені на “святе” лікування мами, яка носила, народила, ночами не спала та інші бла-бла-бла. При цьому, я, звичайно, готова сплатити гроші в більш дешевій клініці або скільки там на лікування у звичайній клініці, але мама вперто відмовляється. Або лікування за п’ятдесят тисяч, або ходитиму хвора! Такі справи.

Чи соромно мені? Ні. Але на душі дуже погано. Хоча не розумію, чому.

You cannot copy content of this page