Перейти до вмісту

Перестала позичати гроші близьким і родичам, після моєї історії ви теж перестанете

Я довго йшла до того, щоб почати заробляти по-справжньому добре. Наполегливо навчалася, потім крок за кроком йшла до бажаного робочого місця.

Ви не уявляєте, скільки злетів та падінь мені довелося пережити, перш ніж стати успішною жінкою. Звичайно, багато хто цим користувався. А я, наївна, велася на хитрощі інших людей.

Раніше я часто позичала гроші своїм родичам та друзям. Перші ніколи їх не віддавали. А другі вічно вдавали, що я можу і почекати. Мовляв, у мене й так достатньо засобів для існування.

Я думала, що в цьому нічого такого немає. Ну не буду ж я вимагати від рідної сестри, щоб вона повернула мені ту чи іншу суму?

Але тепер все інакше. По-перше, я зрозуміла, що гроші насправді мають особливу енергетику. Звісно, ​​мені не завжди не повертали борги.

Я все-таки навчилася відстоювати свої межі та говорити про такі речі прямо. Але буквально щоразу, коли гроші опинялися в моїх руках, того ж дня мені ставало погано.

Це міг бути пекельний головний біль або ж взагалі застуда. Мені здавалося, що це збіг. Але бабуся запевнила мене, що проблема тут саме в грошовій енергетиці. Люди, які повертали мені борг, явно не хотіли цього робити. Я змушувала їх. Ось і результат!

Крім того, такі ситуації напевно зіпсують ваші стосунки із родичами чи друзями. У мене таке одного разу було.

Позичила подрузі чималу суму грошей. Я думала, що вона серйозна людина, розписки з неї не брала. Ми на словах домовилися, що борг Юля віддаватиме помісячно.

Але насправді виявилося, що вона не поспішала повертати мені гроші. Я почекала місяць, а потім два. А потім почала все частіше писати їй і питати про гроші. Проблема була ще в тому, що і мені саме в той період дуже потрібні були гроші. У мене вдома прорвало трубу і мені треба було робити ремонт.

Але подруга вдавала, що нічого не відбувається. А потім почала звинувачувати мене в тому, що я дрібна і корислива жінка. Подумати тільки!

Загалом, борг мені Юля віддала лише за півроку. А щоб зробити ремонт, я брала кредит, бо сама ні в кого позичати не люблю. Після тієї історії ми з Юлькою більше не спілкуємось. І мені дуже прикро, бо я вважала нас непоганими подругами.

Так чи інакше всі ці історії навчили мене головному: не позичати гроші нікому й ніколи. Родичі банально сядуть на шию та звісять ніжки. А друзі можуть просто забути про борг або вдавати, що забули. Все це дуже неприємно.

Моя бабуся розповідала мені, що коли ми даємо комусь гроші у борг, то автоматично забираємо у людини його проблеми. Я не настільки забобонна, як моя ба, проте в її словах напевно щось є. Розумієте, адже не завжди люди позичають гроші, коли у них якась критична ситуація.

Я розумію, що всяке у житті трапляється. Але іноді у мене просили гроші, бо треба було комусь подарунок купити, наприклад. Хіба це нормально? Я вважаю, що такі витрати слід прораховувати наперед.

Я втомилася бути для багатьох просто гаманцем, набитим грошима. І мені гірко, що через гроші доводиться сваритися з рідними та близькими. Іноді мені здається, що мій достаток приносить мені більше проблем, ніж радості. У вас бувало таке?