Почали жити разом, але відчуваю себе як в гостях

Я погодилася з’їхатися зі своїм хлопцем, але в його квартирі мені некомфортно. Я добре себе почуваю на своїй території, в будинку, який належить мені, де мої правила і я господиня. Як прийняти те, що, по суті, дарує партнер, і відчувати себе «вдома»?

Марія, 21 рік. Порада від психолога.
Марія, ви пишете, що хочете почувати себе «на своїй території». Зараз ви дійсно опинилися в квартирі, де діяли правила, встановлені до вас. Якщо хлопець запропонував з’їхатися, тепер ви разом зможете визначити той порядок, який комфортний вам обом.

Що саме не дає відчувати себе господинею, які правила ви хотіли б змінити? Спробуйте обговорити, що в його квартирі можна міняти, а що він хоче залишити як було.

Можливо, відчуття дискомфорту пов’язано не тільки з квартирою. Чи вдається вам говорити про свої бажання, відстоювати точку зору, встановлювати правила у відносинах? Поспостерігайте, в яких випадках ви дієте, як хочете самі, а в яких погоджуєтеся з вибором партнера. Що заважає проявляти себе? Наприклад, іноді ми занадто хочемо сподобатися людині, намагаємося у всьому догодити, боїмося, що в іншому випадку він перестане з нами спілкуватися.

Причиною можуть бути і інші внутрішні установки, невпевненість в собі. Що зупиняє вас? Допомогти відчувати себе «як вдома» можуть знайомі речі: улюблена чашка, плед або книги – будь-які предмети, які асоціюються з домашнім затишком. Якщо поки ви не відчуваєте себе вільно у всій квартирі, виберіть якесь одне місце, це може бути окрема полиця, туалетний столик, де будуть стояти тільки ваші особисті речі. Оформіть цей простір, як подобається вам. Ви будете відчувати себе впевненіше і спокійніше, знаючи, що і в цій квартирі існує місце, де ви господиня.

You cannot copy content of this page