ЦЕ EASY Життєві історії Покинуті батьки: що змушує пенсіонерів просити милостиню

Покинуті батьки: що змушує пенсіонерів просити милостиню

Варто визнати, що Тетяна Іванівна була не найкращою матір’ю. Інакше як пояснити те, що діти мало того, що не допомагають, так ще й відбирають що тільки можна? Дочка просить для онуків, а син постійно заходить щось поїсти.

Ні-ні, їй не шкода. Ось тільки чим їй потім сплачувати за комунальні послуги, незрозуміло. Коли Тетяна Іванівна заговорювала про це з дітьми, ті ігнорували її слова або стверджували, що в її квартирі щось десь мало б завалятися.

Зараз Тетяна Іванівна змушена просити милостиню. Вона не знала іншого способу здобути гроші. Переборюючи почуття сорому і незручності, жінка разом з іншими жебраками просила у перехожих хоч якусь копійку. Вона наслідувала їх і читала молитви. Але жебраків було забагато, а щедрих перехожих мало. Тетяні Іванівні діставалося зовсім небагато гривень, а сидіти навколішки у вітряну погоду їй було дуже важко.

Якоїсь миті Тетяна Іванівна зробила те, чого вона сама від себе не очікувала. Один за одним вона почала читати вірші. Усі, які ще пам’ятала. У неї завжди це добре виходило.

Грошей стало трохи більше. А кілька людей зупинилися послухати її. Серед них була статна жінка в окулярах із товстою оправою. Та підійшла до Тетяни Іванівни і сказала:

— Вам тут не місце. Ходімо зі мною.

Спочатку Тетяна Іванівна відмовилася. Їй і так було ніяково і страшно, а тут ще й підвищений інтерес незнайомки.

— Адже ви точно їсти хочете, — не здавалася жінка.

Тетяна Іванівна кивнула. Вона повільно піднялася з колін, підібрала монети і пішла з незнайомою жінкою.

Через пару вулиць вони завернули на подвір’я та пройшли до під’їзду. У квартирі незнайомки Тетяна Іванівна вперше за весь день розслабилась. Її пригостили супом та картоплею з сардельками, а потім їй подали чай із цукерками.

— Вибачте, я не поцікавилася, як вас звати?

— Кличте мене Світлано Миколаївно, — відповіла жінка. – А тепер розкажіть, як у вас справи?

Тетяна Іванівна розповіла все як є. Про невелику пенсію, про невдячних дітей, про вимушене перебування на паперті. Якоїсь миті вона розплакалася, і Світлана Миколаївна співчутливо обійняла її.

— Живіть у мене, Тетяно Іванівно!

— Чому ви такі добрі до мене?

— Ви мені нагадуєте мою маму. Вона теж була такою тихою інтелігентною жінкою. Мені боляче дивитись на вас там, серед інших жебраків. Тому і пропоную.

Тетяна Іванівна залишила свою однокімнатну квартирку та переїхала до Світлани Миколаївни. Діти спочатку обурювалися таким вчинком, але потім квартиру зайняв син, і всі суперечки вщухли.

Більше ніхто не брав ні копійки з пенсії у Тетяни Іванівни. А та, у свою чергу, нарешті повернулася до улюблених занять людей похилого віку: в’язання, приготування страв та неквапливого читання. А зі Світланою Миколаївною вони стали жити як дві найкращі подруги.

Related Post

“Я хотіла, щоб в нас було спільне горе”, – подруга посварила мене з чоловіком, коли розійшлася зі своїм“Я хотіла, щоб в нас було спільне горе”, – подруга посварила мене з чоловіком, коли розійшлася зі своїм

Всім людям необхідно з кимось спілкуватися, бо це наша соціальна потреба. Жінкам же подвійно хочеться виговоритися про всі свої дрібниці, переживання, події її життя, але не дивлячись на стереотип про

Свекруха налаштувала мене проти чоловіка. Тепер я опинилася на вулиці з маленькими дітьмиСвекруха налаштувала мене проти чоловіка. Тепер я опинилася на вулиці з маленькими дітьми

З першого дня нашого знайомства стосунки зі свекрухою в мене були натягнутими. За її думкою, я просто не підходила її сину. Зрозумівши це, я вже й не намагалася якось це

Колеги з театру наговорили про мене дурниць, через це я залишилася без роліКолеги з театру наговорили про мене дурниць, через це я залишилася без ролі

Минулого року зі мною погано вчинили мої товариші по службі, артисти нашого міського драматичного театру. Вже варто було б і забути, а все аж ніяк не виходить. Я молода актриса,