Посічені осколками, пробиті кулями: на Рівненщині художниця пише ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів

Талановита художниця Ніна Августін з Рівненської області після початку повномасштабної війни в України почала писати дивовижні ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів. Деякі – посічені осколками, інші – пробиті кулями.

Своєю історією жінка поділилася з редакцією «Рівне Вечірнє», пише ЦЕ EASY.

За словами Ніни Августін вона надихнулася подружжям київських художників, які перші почали реалізовувати такий проєкт. Ящики від боєприпасів жінці привозять волонтери з передової.

«Мені ця ідея запала в душу. І я теж вирішила спробувати. Звернулася до волонтерів, тож вони передали ящик з-під боєприпасів. Розбирати його доволі непросто. Також доводилося та осколки з дерева витягати. Потім обробила його миром, яке дав мені священник, і почала писати. Деякі з ікон я обклеюю тканиною з військової форми. Її теж дають волонтери», – розповіла художниця.

За три жахливих місяців війни мисткиня встигла створити 6 образів. Один із них зараз на передовій – ікона «Ісус Христос в терновому вінці».

Ще одну роботу з цієї серії Ніна Августін передала на благодійність. Інші 4 ікони прикрашають Свято-Михайлівську церкву в Млинові.

Художниця має бажання і далі працювати у цьому напрямі. Все, що їй необхідно, ящики з-під боєприпасів.

«Ідея в тому, щоб показати: те, що несло війну та смерть, може перетворюватися на духовність і життя», – пояснює Августін.

Додамо, художниця є авторкою серії полотен «Українська Голгофа». Це портрети українських захисників із Млинівського району, які загинули на Сході нашої держави. Їх жінка подарувала родинам захисників.

Related Post

Особливий погляд не примайнув мимо Рити, на неї так дивилися всі батькиОсобливий погляд не примайнув мимо Рити, на неї так дивилися всі батьки

Особливий погляд не примайнув мимо Рити, на неї так дивилися всі батьки, особливо молоді мами. Як так, здати дитину в школі в 5 рочків, та вона ще ж кнопка геть,