Перейти до вмісту

Посічені осколками, пробиті кулями: на Рівненщині художниця пише ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів

Талановита художниця Ніна Августін з Рівненської області після початку повномасштабної війни в України почала писати дивовижні ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів. Деякі – посічені осколками, інші – пробиті кулями.

Своєю історією жінка поділилася з редакцією «Рівне Вечірнє», пише ЦЕ EASY.

За словами Ніни Августін вона надихнулася подружжям київських художників, які перші почали реалізовувати такий проєкт. Ящики від боєприпасів жінці привозять волонтери з передової.

«Мені ця ідея запала в душу. І я теж вирішила спробувати. Звернулася до волонтерів, тож вони передали ящик з-під боєприпасів. Розбирати його доволі непросто. Також доводилося та осколки з дерева витягати. Потім обробила його миром, яке дав мені священник, і почала писати. Деякі з ікон я обклеюю тканиною з військової форми. Її теж дають волонтери», – розповіла художниця.

За три жахливих місяців війни мисткиня встигла створити 6 образів. Один із них зараз на передовій – ікона «Ісус Христос в терновому вінці».

Ще одну роботу з цієї серії Ніна Августін передала на благодійність. Інші 4 ікони прикрашають Свято-Михайлівську церкву в Млинові.

Художниця має бажання і далі працювати у цьому напрямі. Все, що їй необхідно, ящики з-під боєприпасів.

«Ідея в тому, щоб показати: те, що несло війну та смерть, може перетворюватися на духовність і життя», – пояснює Августін.

Додамо, художниця є авторкою серії полотен «Українська Голгофа». Це портрети українських захисників із Млинівського району, які загинули на Сході нашої держави. Їх жінка подарувала родинам захисників.