Посічені осколками, пробиті кулями: на Рівненщині художниця пише ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів

Талановита художниця Ніна Августін з Рівненської області після початку повномасштабної війни в України почала писати дивовижні ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів. Деякі – посічені осколками, інші – пробиті кулями.

Своєю історією жінка поділилася з редакцією «Рівне Вечірнє», пише ЦЕ EASY.

За словами Ніни Августін вона надихнулася подружжям київських художників, які перші почали реалізовувати такий проєкт. Ящики від боєприпасів жінці привозять волонтери з передової.

«Мені ця ідея запала в душу. І я теж вирішила спробувати. Звернулася до волонтерів, тож вони передали ящик з-під боєприпасів. Розбирати його доволі непросто. Також доводилося та осколки з дерева витягати. Потім обробила його миром, яке дав мені священник, і почала писати. Деякі з ікон я обклеюю тканиною з військової форми. Її теж дають волонтери», – розповіла художниця.

За три жахливих місяців війни мисткиня встигла створити 6 образів. Один із них зараз на передовій – ікона «Ісус Христос в терновому вінці».

Ще одну роботу з цієї серії Ніна Августін передала на благодійність. Інші 4 ікони прикрашають Свято-Михайлівську церкву в Млинові.

Художниця має бажання і далі працювати у цьому напрямі. Все, що їй необхідно, ящики з-під боєприпасів.

«Ідея в тому, щоб показати: те, що несло війну та смерть, може перетворюватися на духовність і життя», – пояснює Августін.

Додамо, художниця є авторкою серії полотен «Українська Голгофа». Це портрети українських захисників із Млинівського району, які загинули на Сході нашої держави. Їх жінка подарувала родинам захисників.

Related Post

Коханка батька прийшла до нас додому, мама її прогнала віникомКоханка батька прийшла до нас додому, мама її прогнала віником

У мене чудова мама. Моя мама завжди вміла зберігати спокій в будь-якій ситуації. З батьком вони знайомі з дитинства, дружили зі школи. Потім одружилися. Всяке траплялося в житті, але вони

Злата так хотіла дізнатися, може, для виправлення свого нікчемного життя є якісь амулетиЗлата так хотіла дізнатися, може, для виправлення свого нікчемного життя є якісь амулети

Хочу відразу сказати, що ця історія дійсно сталася зі мною. Життя у мене, звичайно, не склалося з самого початку. Я народилася в дуже холодній хаті, пологи приймала акушерка, так як