Про непорозуміння свекрух та невісток складають легенди. А моя улюблена бабуся якраз доводиться свекрухою моїй не менш любій мамі

Про непорозуміння свекрух та невісток складають легенди. А моя улюблена бабуся якраз доводиться свекрухою моїй не менш любій мамі. І якщо раніше вони нормально спілкувалися, то зараз в них постійні суперечки.

Мабуть, далася взнаки та обставина, що зараз вони бачать одна одну дуже часто. Як зазвичай кажуть? Що далі, то рідніше. До цього вони бачилися лише з особливих приводів, де триматися в рамках пристойності було дуже легко.

Але навесні мої батьки придбали дачу, оскільки їм захотілося єднання з природою, співу птахів та своїх овочів, фруктів, зелені, квітів. І їхня ділянка межує з ділянкою бабусі.

З її подачі батьки й купили дачу саме там. Бабуся добре знала попередню господарку, а тому була впевнена, що вона не обдурить ні щодо стану будинку, ділянки, ні щодо документів. До того ж та жінка зробила моїм батькам гарну знижку. Свої ж!

Коли мама з татом стали щасливими власниками “маєтку”, бабуся була вже на порозі. На правах досвідченішої дачниці підказувала, як і що краще зробити, де що посадити.

Взагалі, вона часто щось радить, але зазвичай робить це ненав’язливо. А після покупки батьками дачі, за маминими словами, бабуся перетворилася на настирливу муху.

Тобто стала не просто радити, а стежити, щоб мама неухильно дотримувалася її рекомендацій. Ось тільки у мами своє бачення, якою має бути ідеальна ділянка, тому бабусині цінні вказівки вона пропускала повз вуха.

Бабусі це не сподобалося, і вона у свій час повадилася наводити свої порядки на батьківській ділянці. А що? Вона вже на пенсії, а батьки поки що працюють.

І в травні, коли самий сезон посадок, бабуся без батьків викопала мамині квіти та посадила якісь свої овочі, які мама терпіти не може. Коли батьки приїхали й побачили це, спалахнув гучний скандал.

Мама відібрала у бабусі ключі від їхньої дачі, зажадала, щоб тато збудував міцний паркан між ділянками замість сітки рабиці. Бабуся теж не залишилася в боргу і наговорила мамі багато всього про її неповагу до чужого досвіду, праці та невдячності.

Так мама з бабусею і вийшли на стежку ворожнечі. Вони прямо пакості одна одній не роблять, але намагаються робити їх через мене.

Батькові пощастило: його участь у цьому протистоянні обмежилася встановленням огорожі між ділянками. З того часу його не чіпають, чого не можна сказати про мене.

Адже я часто буваю на їхніх дачах. Допомагаю по дрібницях, підводжу речі, які вони хотіли взяти, але забули. І кожен приїзд мама та бабуся нацьковують мене одна проти одної.

Бабуся вмовляє мене вирвати квіти, які ростуть біля межі ділянок, скаржачись на їхній нудотний запах. Також від неї часто поступають прохання перенести наші добрива в інше місце, щоб зупинити нашестя мух і комарів.

Я пояснюю, що моя справа – привезти речі, прополоти бур’яни, щось підфарбувати. А за решту відповідають батьки. Це їхня дача, а не моя, і я не можу на стільки серйозно втручатися в їхній побут. Тож усі питання до батьків.

Батьку теж начхати на її муки, так що вся надія на мене. Може, хоч мені вдасться якось на них вплинути?

Слід сказати, що бабуся перебільшує масштаб своїх проблем. Ті самі квіти сильно пахнуть, але очі від них не сльозяться. Та й запах відчувається, тільки якщо стояти поряд із парканом. Тоді питання, чого вона там стирчить постійно? Що хоче почути, чи може навіть побачити?

З компостом та його мешканцями теж не все так страшно. У бабусі на ділянці теж комах стільки ж, скільки у нас та інших сусідів. Коли я натякаю бабусі, що не варто так драматизувати, вона ображено зітхає і згортає цю розмову до наступного приїзду.

Мама недалеко пішла від бабусі. Вона не закликає мене щось міняти на бабусиній дачі. Вона плете інтриги інакше. На думку мами, у бабусі здає здоров’я, і дачне життя для неї просто небезпечне. Раптом перегріється чи щось собі зламає, а нас у цей момент поряд не буде?

Своїми нібито співчуття мама дає зрозуміти, що бабусі треба продати дачу і жити виключно в місті. У квартирі ж набагато спокійніше, комфортніше, і лікарня, якщо що, поряд і від дачі далеко. А вкласти цю думку в голову бабусі маю саме я.

До недавнього часу я, не бажаючи починати гучних сварок, з усмішкою відповідала, що здоров’ю бабусі можуть позаздрити наймолодші та завзяті коні. І вдала, що не розумію, до чого веде мама.

Проте днями я з бабусею та мамою дуже серйозно поговорила. Тому що мені вже сильно набридли їхні безглузді інтриги. Якщо вони мають претензії одна до одної, нехай висловлюють їх в обличчя!

А мене не потрібно змушувати робити вибір між ними. Я однаково люблю і маму, і бабусю, попри їхні суперечки. І я зовсім не хочу приймати нічий бік!

Обидві мої родички трохи образилися на мене після цих слів. Однак навіть образа не змусила їх повністю відмовитись від думки втягнути мене в ці дачні інтриги.

Що ж, доведеться набратися терпіння і щоразу повторювати їм ті самі слова. Сподіваюся, хоча б згодом їхній зміст дійде до мами та бабусі.

You cannot copy content of this page