Прощатися з дідусем, крім моєї сім’ї, прийшла тільки сусідка

Несподівано мені зателефонувала мама і почала говорити щось про дідуся і спадщині, я не могла зрозуміти про кого вона говорить. Дідуся у мене ніколи не було, мій тато сирота, а з маминого боку я знала тільки бабусю, якої не стало два роки тому.

-Софія, ще раз повторю, твій дідусь — мій батько, залишив тобі будинок в селі у спадок. Мені його сусідка хвилину назад подзвонила, просила приїхати допомогти, адже дідуся сьогодні не стало і про заповіт сказала.

Ти зі мною в село поїдеш? Будинок подивишся за одне. — А чому я про дідуся нічого не знала? Ти мені ніколи нічого про нього не розповідала, і навіть на фотографіях його немає.

— Не спілкувалася я з ним вже багато років. Він від мами пішов, коли мені чотири роки було, залишив сім’ю, я так і не змогла пробачити йому цього. Та він особливо і не хвилювався, згадав про мене тільки тоді, коли ти народилася.

Йому твоя бабуся розповіла, що внучка у нього є. Прийшов тоді з квітами до мене, з подарунками для тебе, брязкальця приніс плюшевого зайчика, ти з ним все дитинство спала. Я подарунки взяла, а спілкуватися з ним не стала, він просив хоча б фотографії твої йому відправляти, тут я йому вже не відмовила.

Пробач мені, дочка, що я за тебе все вирішила, це мене він кинув і маму мою, а тебе він любив, хоч я і не пускала його до тебе. — Не плач, мама, поїхали зараз в село в його будинок. Може там його сусідці допомога потрібна.

Дідусь жив недалеко від міста, в невеликому селі, дісталися на таксі ми швидко. Перше, що кинулося в очі — старий, що лежить на землі, паркан, а хвіртка на місці стоїть. У дворі дерев’яна лава прямо біля ганку, поруч умивальник невеликий, стоять лопати і лійка.

Трохи далі сарай з дровами і лазня. Заходимо в будинок, двері важкі, відкриваються зі скрипом, мостини теж скриплять, видно, що в будинку давно не було ремонту, все старе.

— Ваш дід ніколи допомоги не просив ні в кого, а сам уже давно робити нічого не міг, гордий був. — Сказала сусідка, коли впустила нас в будинок.

— Ви тут розкладайте свої речі, ключі вам залишу. Ну добре, я поки до себе піду, заходьте, чаєм пригощу. Сусідка пішла додому, а я почала оглядати будинок свого дідуся.

У будинку дві кімнати, це вітальня і спальня, вона хоч і маленька, але дуже світла, затишна. У спальні стоїть залізне ліжко, на спинках якої вже давно злізла фарба, зліва від ліжка стоїть комод, на комоді фотографії в рамочках, мої фотографії.

На стіні теж висять мої фотографії на яких мені один рік, два, п’ять, сім, фотографії з випускного, з весілля, і фотографії, де я сама вже мама. Тут мені захотілося плакати, він знав, що став прадідусем, що у мене є дитина.

В ящику комода знайшла лист, на конверті написано: «внучці Софійці». «Дорога онучка, Софія! Ти мене ніколи не бачила, зовсім мене не знаєш, в цьому я сам винен.

Образив я твою бабусю, молодий був, дурний зовсім. Маму твою теж в найважчі часи залишив, та не гнівайся на неї, вона тебе любить і зла тобі не бажає. Вибач, що мене в твоєму житті не було, зате ти в моему була.

Був сенс будувати будинок, було для кого. Чи не цей будинок, онучко, не той, в якому ти зараз знаходишся, читаючи цей лист, він був тільки для мене, сил я в нього не вкладав. Твій дім на сусідній вулиці, там паркан залізний, високий, дах коричневий.

Ти його впізнаєш, він не схожий на інші будинки. Я хотів, щоб у тебе було місце, де ти зможеш відпочивати зі своєю сім’єю. Сподіваюся ти приймеш мій подарунок, хоч щось я в цьому житті встиг зробити для тебе.

Прощай і прости мене нерозумного, онучко! Твій дід Андрій”. Мама якраз в той момент зайшла в кімнату, я простягнула їй конверт і лист, прочитавши, вона дуже засмутилася.

У тому ж ящику лежали ключі, до них прив’язана стрічка з запискою: «Будинок для Софійки». Ми знайшли цей будинок, він і правда відрізнявся від інших: двоповерховий, на першому поверсі вітражне скло, велика веранда з двома дерев’яними кріслами і столиком.

Усередині все було світле, на першому поверсі вітальня з каміном, кухня, санвузол і комора, на другому поверсі спальня і дитяча.

На подвір’ї побудованао цілий гарненький дитячий майданчик з пісочницею, гіркою, гойдалками. Де дід узяв на все це гроші, я не знаю, але він явно дуже старався для мене і мого синочка.

Прощатися з дідусем, крім моєї сім’ї, прийшла тільки сусідка.Дідусеві було вже 85 років, друзів немає, рідних теж. Тихо попрощалися, поставили біля маленького горбика вазочку з квітами, пом’янули.

Чоловік з сином ввечері поїхали в місто, мама теж не стала затримуватися в селі, а я залишилася в старому будинку діда, хочу більше дізнатися про нього, дивлюся його фотографії, слухаю розповіді сусідки про його непросте життя і дуже шкодую, що не знала його раніше .

Тільки тепер зрозуміла, як його в моєму житті не вистачало. Шкода, що не вдалося познайомитися з ним особисто.

Related Post

Я вийшла заміж, прожила з чоловіком 2 роки і отримала своє, по заслугах – чоловік пішов до іншоїЯ вийшла заміж, прожила з чоловіком 2 роки і отримала своє, по заслугах – чоловік пішов до іншої

Як пізно часом приходить каяття. Більше 10 років тому я зустрічалася з одруженим чоловіком цілих 2 роки. Мені було 25 років, йому на 10 років більше і він став моїм

Після нескінченних походів волентерськими центрами багатодітна мати змогла отримати цей старий будинок далеко від містаПісля нескінченних походів волентерськими центрами багатодітна мати змогла отримати цей старий будинок далеко від міста

Ірина прокинулася ще до світанку. Вона спустилася на кухню, сіла за стіл і почала прислухатися до звуків цього старого будинку. Він рипів і гудів, видаючи звуки, схожі на стогін людей.

Сестра чоловіка без дозволу влазить в нашу сім’юСестра чоловіка без дозволу влазить в нашу сім’ю

У чоловіка є сестра, вона на 6 років його молодше. Раніше ми з нею цілком стерпно спілкувалися, були майже подругами. Нічого особливо особистого, але як завжди буває у родичів. Вона