Раніше я дотримувалася позиції, що зі своєю другою половиною потрібно завжди та в усьому бути чесною. Адже від чого походять усі сварки та розставання? Правильно, бо один збрехав іншому. А були б чесними, нічого поганого не трапилося б

Раніше я дотримувалася позиції, що зі своєю другою половиною потрібно завжди та в усьому бути чесною. Адже від чого походять усі сварки та розставання? Правильно, бо один збрехав іншому. А були б чесними, нічого поганого не трапилося б.

Тільки ось чомусь мені самій це правило не допомагало. Після чергового розриву стосунків я сиділа на кухні у мами та жалілася їй:
– Мамо, ось що зі мною не так? – Запитувала я. – Я молода, вродлива, розумна, весела. Добре заробляю. Не обманюю ніколи. Ось що їм ще треба?

Мама посміхнулася і погладила мене по руці.
– Мені здається, ти надто прямолінійна і відкрита, Наталко, – сказала вона. – А не завжди треба бути чесною.

Я насупилась.
– Маєш на увазі, треба брехати своєму коханому? – Уточнила я. – Ти ж знаєш, я за чесність.

Мама зітхнула.
– Я не говорю про “погану” брехню. Не в сенсі, що ти будеш зраджувати йому чи обманом візьмеш на нього кредит і втечеш. Є ж і “хороша” брехня. Наприклад, коли я питаю у тата, чи набрала я вагу за зиму, він завжди відповідає, що я така прекрасна і струнка, як завжди. Але я зважувалася п’ять хвилин тому і знаю, що він бреше!

Я засміялася, а мама продовжила:
– Або, наприклад, коли ти приходила з дискотеки не о десятій, а о дванадцятій, коли тато вже спав. Адже я вранці не видавала тебе?
– Не видавала, – підтвердила я.
– Так от. На мою думку, така брехня не робить нічого поганого. Трохи не домовляючи правду, ми таким чином дбаємо про кохану людину, бережемо її почуття, – пояснила мама.

Я запам’ятала її слова та вирішила спробувати робити так, як вона каже. І ось за кілька місяців я зустріла Гліба. Він мені сподобався з першого погляду. Високий, гарний, розумний, веселий. Працював хірургом у головній лікарні міста та ще читав лекції на кафедрі.

Наш роман якось закрутився дуже швидко. І лише за пів року ми одружилися. Я дуже кохаю свого чоловіка, він чудова людина. Любить свою роботу і нізащо не проміняє її на якусь іншу.

А ще я знаю, який він гордий. Для Гліба важливо почуватися першим у всьому. Він найкращий хірург у відділенні, головний заводила у компанії своїх друзів, улюблений син із чотирьох дітей своїх батьків. І, звичайно, голова нашої із ним родини. Тому мені доводиться приховувати, що я заробляю в кілька разів більше за нього. Я не скажу, що Гліб сексист, але він вихований певним чином.

Що жінка не може бути головною і заробляти більше за чоловіка. Його мати ніколи не працювала. Дружини його братів працюють, але якось так для себе. Основними здобувачами є чоловіки.

Гліб досить непогано заробляє. Але він не знає, що в мене грошей набагато більше. Для нього я залишаюся такою дівчинкою, що дивиться на чоловіка великими захопленими очима, і без нього не зможе прожити й дня. Практично всі свої гроші він віддає мені на ведення сімейного бюджету. А свої кошти я можу витрачати на свій розсуд.

Добре, що він чоловік, тож не розуміє, скільки насправді коштує мій одяг, косметика, парфум. Скільки грошей я віддаю тренерові, косметологу, мануальному терапевту. Але частина моєї заробітної плати теж йде у сім’ю.

Наприклад, нещодавно я купила нам путівки у гори. За два тижні відпочинку, у готелі за системою все включено я відвалила кругленьку суму. А Глібу сказала, що у мене в готелі працює знайома, і вона нам зробила величезну знижку. Крім того, я часто купую чоловікові гарний одяг, взуття, годинники, парфуми. І, звичайно, не говорю, скільки все це коштує.

Іноді мене мучить совість за те, що я брешу своєму чоловікові. Тим більше про такі важливі речі. Якщо Гліб про це дізнається, швидше за все, ми серйозно посваримося. Але, з іншого боку, заради нашого щасливого шлюбу і його внутрішнього спокою я готова приховувати розмір свого доходу від чоловіка хоч усе життя.

You cannot copy content of this page