Раз пішов, то дітей з собою бери

Настя спробувала закрити очі, але сльози не давали — Люблю. Як так? За що? Тут же їй згадалися слова бабусі Марії про невдячності чоловіків, яких люблять. —

Сама винна, любиш сильно, прощаєш. Шматок побільше в тарілку кладеш, а він все одно там де солодше голову поверне. І повернув приїхала в село вчителька.

Молоденька, висока і тоненька немов билина. Начитана. І мова така ж тонка, співуча. Спочатку все в клубі по суботах лекції читала на міські теми.

Андрюша після однієї такої лекції проводив вчительку до дому і захопився. У дивину. Новеньке. Що там Настя з її важким після трьох дітей пухким тілом, величезними надутими від роботи руками, сережки ще ці півмісяцем в вухах. Тут інше. Піднесене чи що.

Легке, повітряне, ручки білі, ніжні. Шкіра гладка, прозора. І ім’я у неї Любов сам не посмів сказати, що захопився, розлюбив і додому не повернеться. Маму свою умовив сходити до дружини, в очі подивитися.

Настя ніяково повернулась, і синок прокинувся, хоче їсти. Довелося повернутися назад і заспокоїти сина. Чекати світанку було неймовірно довго.

Роботи по дому накопичилося більше, ніж впоратися. Насті хотілося якомога швидше піднятися і забутися в справах. А вітер вив в трубах, розкидав все, що траплялося на шляху, наганяючи ще більшу тугу.

В обід прийшов Андрій. На хвилину Насті здалося, що нічого не змінилося. Вона вже за відпрацьованою звичкою підійшла до печі і раптом опустила руки з рушником. -Я це — почав Андрій, — мені деякі речі потрібно забрати.

Багато не візьму, кімнатка маленька. Зимове доведеться залишити поки. — Добре, — Настя раптом трохи обм’якла, — зимове Світланкине заверну і в шафу приберу, а Даринки віддати треба буде, їй в наступному році вже мала буде, коли ще Іванко підросте.

Андрій зніяковів, переминаючись у власному будинку з ноги на ногу, і мимрив далі. — Кожушок мій — І кожушок твій заверну, але до зими. Обживешся — вернеш.

-Дівчаток збирати? Стіл для школи забереш відразу? — Який стіл? — оторопів Андрій. — Як який? Для школи, де дочки уроки у вас будуть робити. — А при чому тут Світлана з Дашею? — Як до чого? Сім’єю ми були-жили, діти загальні.

Так і тепер поділимо порівну: вас двоє — вам старших двох дочок виховувати, а я жінка, яку залишив чоловік, мені синочок, його годувати треба, молоко треба.

Чоловік зблід, але від дочок не посмів відмовитися. Настя, як і обіцяла, зібрала дитячі речі до неділі, і як б не тремтіло материнське серце, відправила з батьком в новий будинок, точніше в нову кімнату, знімала вчителька біля школи.

Перший тиждень Настя все сиділа біля вікна. Дівчата зі школи відразу до матері. Вона їх нагодує, форму попере і назад зі словами відправляє: — Чим більше в тій хаті жити будете, тим швидше додому повернетеся.

Старша дочка Світлана відразу зрозуміла, що робити треба — кмітлива дівчина. Через місяць Андрій привів дітей з усіма речами назад додому, а сам на ганку сів задумливо.

Настя не вийшла. Увечері пішла корову доїти, подивилася на нього і сказала все, що хотіла і не хотіла. На цьому і залишила. Пробачила. З тих пір Андрій, як кажуть в селі, більше всіх свою дружину — єдину і справжню любить — навіть розлучитися не встигли толком. І на інших навіть не дивиться.

Related Post

Чоловік ніколи не завершує, те що почавЧоловік ніколи не завершує, те що почав

Я, звичайно, знала цю його особливість, коли виходила заміж. Але тоді я думала, що з часом у ньому прокинеться відповідальність, та й була закохана по вуха, на недоліки мало звертала

Хочете зіпсувати мені життя? Але батько був не вмолимийХочете зіпсувати мені життя? Але батько був не вмолимий

Хочете зіпсувати своїй дитині життя? Оберіть для неї дивне ім’я та прізвище. Скажете, що прізвище не обирають? Ще й як можна обрати. І я вам це доведу. Я єдиний син

Я вирішила так провчити доньку, типаче, що на святі було 12 дітлахівЯ вирішила так провчити доньку, типаче, що на святі було 12 дітлахів

Завжди сварила свою доньку за те, що вона годує дітей різними напівфабрикатами, Макдональдсами і різною гидотою, яку до слова не те що дітям, дорослим давати шкідливо. А в один з