Перейти до вмісту

Рідна сестра вирішила вимагати від мене гроші. Причиною стало зроблений нею ремонт у квартирі мами. Тільки на первинному етапі їй не потрібні були ні поради та допомога, а зараз вона вважає, що я зрадник і не підтримую її

Рідна сестра вирішила вимагати від мене гроші. Причиною стало зроблений нею ремонт у квартирі мами. Тільки на первинному етапі їй не потрібні були ні поради та допомога, а зараз вона вважає, що я зрадник і не підтримую її.

Зовсім недавно наш спільний батько пішов із життя. Мама залишилася одна у двокімнатній квартирі, яку ставало все складніше утримувати без чоловіка. Ми з сестрою обидві одружені, і завжди по можливості допомагали з дрібними побутовими питаннями. Сама мати нічого не просила, вважаючи, що їй залишилося просто дожити в цій квартирі.

Більш як 6 місяців тому сестра вирішила приготувати мамі великий сюрприз. Вона вирішила зробити капітальний ремонт у квартирі. Щоб сюрприз відбувся повноцінно, ми склалися грошима та відправили маму відпочити на час ремонту.

Моя сестра виступила повним організатором і розпочала ремонт. Важливо зауважити, що, звісно, вона все робила це сама. Вона знайшла професійного дизайнера і лише керувала процесом. Вони разом створювали стиль, колористику, меблі та інше.

До речі, сестра могла собі дозволити таку розкіш, бо колись вдало вийшла заміж. Чоловік займався великим бізнесом, а їй не довелося працювати після інституту. Вона доглядала себе, дбала про своє здоров’я і здоров’я чоловіка.
Навіть для прибирання та приготування у них були спеціально “навчені” люди. При цьому вони завжди хотіли мати дітей, але не виходило.

Коли справа торкнулася ремонту, вона з радістю займалася процесом, бо не була перевантажена чимось іншим. Квартиру було не впізнати. Сплатив усе чоловік моєї сестри, ремонт виявився недешевим, але дуже гідним.

У підготовці до повернення матері сестра покликала мене на допомогу. Ми мали вже завершити останні штрихи, розкласти одяг та посуд та залишити готову квартиру для зустрічі господині. Сказати, що я була захоплена ремонтом, нічого не сказати. Мені здавалося, що я учасниця якоїсь передачі, і це відбувається не з нами.

Сестра купила новий посуд, текстиль. Сестра запитала, чи подобається мені, явно бажаючи почути похвалу. “Звичайно, все дуже красиво і напевно дуже дорого?”- запитувала я. При цьому тішачись за маму, але розуміючи, що у своєму будинку ми ніколи не зробимо такий ремонт. В питанні про гроші, сестра мене перебила сказавши, що головне догодити мамі.

Мама після приїзду розридалася від щастя. Вона не могла повірити, що тепер житиме в цій красі. Дуже дякувала сестрі та її чоловікові, за створений затишок і комфорт. Великою родиною ми повечеряли разом, відзначивши таку подію.

Через деякий час щось почало відбуватися в сім’ї сестри. Ми нічого не розуміли та й ніхто нам і не пояснював. Мама переживала за них, але влазити не стала. Пізніше стало відомо, що сестра розлучилася із чоловіком. Усі розпитування причин сестра навіть близько не допускає.

Розділ майна проходив також не гладко. За сестрою залишилася двокімнатна квартира, повністю обладнана. При цьому вона не повинна була претендувати на щось ще. Але головна проблема була навіть не в цьому. Людині у дорослому віці довелося розбудовувати своє безтурботне життя та шукати якусь роботу.

Ця ситуація підкосила сестру. Вона звикла витрачати великі гроші, але заробіток відповідно до витрат знайти не виходило. Вона працювала, але це був невеликий дохід. Тому нічого краще вона не вигадала, як згадати про ремонт.

Пролунав дзвінок, і в одну мить я стала боржником кругленької суми. Адже ми обидві доньки, і тому маємо разом нести витрати за маму. Сестра переконувала мене, що це буде справедливо – віддати половину суми за ремонт.

Я трохи здивувалася. «Спочатку мене ніхто не питав, чи готова я до такого, чи є у мене в принципі кошти оплачувати такі подарунки?». Та й подарувала вона це все, як подарунок від їхньої родини. Які тепер можуть бути питання?

Сестра не поділяла мою думку, сказавши, що завжди була на моєму боці. А я готова залишити її з такими труднощами. На моє пряме запитання «А в чому власне складнощі, жити за коштами» просто розлютилася і перервала розмову. Справді, у критичній ситуації ми завжди відчинимо двері для неї, пустимо жити, нагодуємо. Але зараз це схоже просто на каприз.

Навіть якби я захотіла їй допомогти, таких можливостей зараз немає. Я сиджу в декреті з маленькою дитиною. Чоловік – єдиний здобувач у сім’ї, грошей вистачає, але зайвих просто нема. А якби ми мали вільні, то ми б краще зробили ремонт собі.

У результаті відносини із сестрою зіпсувалися. Вона просто не бажає нічого про мене чути, повністю ігноруючи. Важливо, щоб вона не пудрила мозок мамі про свої складнощі. А то та, почуваючи себе зобов’язаною, ще здогадається продати чи розміняти квартиру. Нехай все вирішиться у сім’ї, дуже на це сподіваюся.