Шукаю ідеального чоловіка, але поруч тільки некрасивий і нудний

Я ніколи не була заміжня, дітей немає. І хоча в моєму житті були шанувальники, я не могла вибрати, знайти свою людину. Кілька років тому мене познайомили з чоловіком, він розумний, добрий і терпить мій характер, але з самого початку відносин я зрозуміла – він не мій типаж.

Дуже флегматичний, негарний, мовчазний – типовий інтроверт. Я ж емоційна і яскрава. Кілька разів говорила, що нам не варто спілкуватися, ми різні, і намагалася поставити крапку, але він ніяк не відстає, не хоче чути про це, намагається довести, що його зовнішність – не головне, важливіше характер. Я мучуся, так як немає поруч відповідних чоловіків, і час зараз грає проти мене. Зовсім заплуталася. Допоможіть розібратися.

Алла, 40 років. Порада від психолога.

Алло, навіщо вам потрібен чоловік?

Саме цей вам потрібен, тому що ви вирішили: у вашому віці відповідного знайти важко, так нехай буде хоча б такий. Ви протиставляєте себе – яскраву й емоційну – йому, негарному, флегматичному і, за вашими ж словами, вам невідповідному.

Ви пишете, що намагалися поставити крапку в цих відносинах, але давайте будемо чесні, ви лукавите. Якщо хтось хоче закінчити відносини, він їх закінчує. Як правило, з першого разу. Максимум з другого, якщо і були якісь сумніви. Ви ж, здається, цього не хочете. Вам потрібні відносини, але не з ним. А так як немає нікого краще, ви погоджуєтеся на некрасивого і флегматичного.

Те, що ви багато років вибираєте і не можете вибрати відповідну людину, і те, що ви кілька років тримаєте при собі того, кого на самому початку визнали невідповідним, – дві цих обставини пов’язані. Вам тривожно залишитися одній, вам тривожно, що зроблений вибір може позбавити вас когось більш підходящого, вам в принципі настільки незатишно і страшно наодинці з собою, що ви готові бути разом з невідповідною людиною, до якого, судячи з вашого листа, ви не дуже добре ставитеся, аби не бути однією.

Розбиратися вам потрібно не з даним конкретним чоловіком – це можна зробити за допомогою квадрата Декарта, наприклад, – а з собою. Зі своїми страхами, переживаннями, пріоритетами і бажаннями. З вашого листа випливає, що ви так і не знайшли, хто б вам підходив. Так буває. Але напрошується питання, чи існує в принципі той, хто вам підійде? Або ви хочете від партнера того, що партнер дати не в змозі?

Чим більше відвертою ви будете з собою, тим швидше ви знайдете ниточку, за яку потрібно тягнути, щоб розплутати клубок питань. У якісь моменти буде страшно і боляче, але саме собою питання не вирішиться, бо ви єдина людина, яка може його вирішити.

Робота з терапевтом полегшить пошуки рішення і допоможе більш плавно проходити через гострі кути. Але при бажанні, нехай довше і болючіше, ви можете пройти весь шлях самостійно. Головне, запасіться терпінням і відвертістю.

You cannot copy content of this page