Сім’я намагається видати мене заміж за некоханого чоловіка

Мені 34 роки. Дітей немає, незаміжня, постійного партнера теж немає. Два роки тому мама познайомила мене з сином своєї подруги. Як чоловік він мені не сподобався, спілкування швидко зійшло нанівець. Нещодавно він знову подзвонив (швидше за все, не обійшлося без маминого прохання).

Я вирішила дати йому другий шанс: а раптом я чогось не розгледіла. За словами мами, він – відмінний варіант: військовий, неодружений, дітей немає, своя квартира.

Але дива не сталося. Я була з ним чесна: сказала, що відповісти на його залицяння не можу. І тут вся сім’я почала на мене тиснути: мовляв, я пропускаю єдиний шанс завести сім’ю. І те, що цей чоловік мені зовсім не симпатичний, нікого не хвилює.

Анастасія, 34 роки. Порада від психолога.
Анастасія, таким нав’язливим способом ваші близькі, швидше за все, демонструють тривогу і бажання допомогти. Вони знаходяться у владі соціальних установок: їм здається, що починаючи з певного віку жінка вже не вибирає чоловіка, а апріорі погоджується, якщо хтось робить їй пропозицію або хоча б цікавиться нею. Здається, тільки так вона може стати щасливою – якщо у неї буде «нормальна сім’я».

Таке нехтування до ваших почуттів може бути і наслідком того, що в сім’ї раніше були шлюби за домовленістю або заради вигоди. Фактично вас змушують вписуватися в сімейну систему, щоб самим менше тривожитися ( «щось в нашій родині не так: доньці вже 34, а заміж вона до цих пір не вийшла»).

Можливо, вас і саму турбує ця ситуація: чому все так склалося (а точніше – не склалося). Зрозуміло, ви не зобов’язані бути з тим, кого не любите, тільки тому що такого розвитку подій хочуть ваші родичі. Однак запитайте себе, що насправді вас турбує. Те, що у вас були невдалі стосунки? Те, що час йде, а вам ніхто не подобається?

Намагайтеся думати про себе, про те, як ви хочете жити, що вас задовольняє, а що не подобається і чому. Концентруючись на тиску з боку близьких, ви можете йти від важливих питань, які потребують вирішення. Питань до себе і свого життя, до того, як вона складається. Зараз ви немов в боротьбі з сім’єю, а не в контакті з собою.

You cannot copy content of this page