Перейти до вмісту

Соромно, що мене фінасово утримує чоловік, але виходити на роботу страшно

  • від

Я маю вищу освіту, деякий час працювала за фахом. Але вже близько трьох років мене повністю утримує чоловік. Мені соромно, що я не заробляю, але як тільки представлю, що кожен день ходжу на роботу, відразу панікую.

Відповідальність, обов’язки, колеги, незручний одяг, неможливість піти в будь-який час – ненавиджу все це. Я завжди була відповідальною. Я старша сестра в сім’ї, завжди допомагала піклуватися про брата. Я вчилася в школі, яку закінчили всі мої родичі, моя бабуся була в ній вчителем української мови та літератури. Я її ніколи не знала, але мене назвали в її честь.

Від мене чекали і вимагали хороших оцінок і зразкової поведінки. Після школи я отримала спеціальність, яку вибрали батьки. Раніше, коли мене запитували, що мені подобається, я відповідала «малювати». А зараз я просто боюся цим займатися, боюся осуду. Соромно, що замість пошуку роботи радію олівців і паперу. Потрібно перестати лінуватися, але впевнена, що не протримаюся на новому місці і півроку. Відчуваю провину, що не можу взяти відповідальність за своє життя, що переклала її на чоловіка.

Анна, 27 років
Анна, в вашому випадку заробіток не важливий, забудьте про нього. Важливим є те, що малювання дозволяє вам бути собою, але зараз ви боїтеся цим займатися. Довгий час вас змушували бути кимось і цим порушили ваш зв’язок з власним «Я». Ви пишете, що боїтеся людей, але насправді ви боїтеся себе.

Якщо вам все-таки вдається малювати будинки в своє задоволення, спробуйте записатися на онлайн-курси, почніть спілкуватися на форумах, де багато захоплених малюванням людей. Можливо, скоро ви змогли б навчати цьому дітей. Зараз багато можливостей, які допоможуть освоїти нову професію.

Спочатку спробуйте зібрати портфоліо, викладіть його на власному сайті або в соціальних мережах. Не думайте ні про заробіток, ні про те, що скажуть оточуючі, в тому числі ваші рідні. Спостерігайте, що саме подобається вам в малюванні, з якими матеріалами цікавіше працювати.

Знайдіть в інтернеті людей, які теж малюють, підписуйтесь на їх сторінки. Слухайте музику, коли малюєте – це допоможе відновити зв’язок з внутрішнім світом, зі своїм «Я». Зараз це ваше основне завдання. Спробуйте намалювати своє ім’я, дорогу, по якій ви підете разом з папером і олівцем.