Перейти до вмісту

Сусід Олексій попросився до мене переночувати, бо в його квартирі коїлося страшне

  • від

Це сталося в травні чи 2000-го, чи то 2001 го. Загалом, повертаюся я вже після опівночі додому. Злегка “на рогах”, так як весь вечір ми нашої дружною компанією пили пиво на березі річки, відзначаючи день народження однієї дівчини.

Пам’ятаю, що було досить тепло, і ми з хлопцями залізли навіть в воду зануритися. Ну, так ось, підходжу до мого під’їзду, а у двері, на дерев’яному рундуку, мирно сопе мій сусід з третього поверху, притулившись головою до бетонної стіни. Причому одягнений в домашнє трико, тапочки і літню сорочку. Я тоді ще подумав, що хлопець просто гарненько “нахрюкался”. Однак спустошеною склотари з-під алкоголю поряд не виднілося,. Я гукнув його, і Олексій злякано стрепенувся.

-Чого тут-то спиш? – Прозвучало моє запитання з посмішкою. А він у відповідь простягнув мені руку, щоб привітатися, і попросив цигарку. Я пригостив сусіда тютюном, а він мені раптом на повному серйозі говорить:

-У мене в квартирі-привид. -Начебто, з вигляду не п’яний. І каже на повному серйозі.

-Що за привид?

-Сплю, але раптом відчуваю крізь сон, наче хтось поруч. Відкриваю очі, а наді мною рожа в повітрі висить. Страшна, злісна. Я закричав, і вона зникла тут же. Але мені не привиділося! Я з квартири вискочив, а повертатися боюся.

Тут я, що називається, “почухав свою ріпу”, але порадити чогось путнього не міг. Ми спілкувалися з цим сусідом і іноді разом попивали пивко. Мені було відомо, що його батьки-пенсіонери щороку на ціле літо їдуть на дачу кудись в область, а їх синуля живе один в будинку в своє задоволення.

Не стану приховувати, що хлопець досить доброзичливо ставиться до склянок зі спиртним, але на “запойніка”, до якого могла б з’явитися в гості “білочка”, теж не скидався. І тут він, знаючи, що на цих вихідних я так само залишився вдома один, попросився переночувати у мене. Відмовляти в цьому незначному проханні було б не добре. В кінцевому підсумку, він не переспати зі мною проситься. І я дбайливо надав йому м’який диван у великій кімнаті. Також Олексію була видана подушка і пляжне покривало, щоб укутатися. Єдине, про що гість жалібно попросив мене, це спати з увімкненим світлом. Я, звичайно, не став економити гроші на горінні електричних лампочок і схвалив його побажання. А сам же заснув до ранку в своїй кімнаті.

 За ніч ніяких демонічних явищ ні з ним, ні зі мною не сталося. І, як я помітив, йому вранці навіть стало трохи незручно переді мною за завданні клопоти. Він, винувато і соромливо посміхаючись, попросив у мене вибачення, на що я лише махнув рукою, показавши, що для мене його прохання було жалюгідною дрібницею життя. Ми викурили з ним на сходовому майданчику по сигареті, і сусід, ще раз попросивши вибачення, а також не говорити нікому про цей випадок, пішов до себе додому. А в цей же вечір, в неділю, повернулися з дачі мої батьки. Ближче до ночі мама і я лягли спати в своїх кімнатах, а тато залишився дивитися футбольний матч. Так як його трансляція починалася занадто пізно, і грали якісь “ліві” команди, я плюнув на нього. Мучитися від недосипу всю наступну робочу зміну не хотілося. І ось серед ночі ми з мамою прокинулися від несамовитого крику тата і тут же вискочили до нього. Він стояв переляканий на вимикачі і дивився на нас диким поглядом.

-Що сталося? -Не менш злякано поцікавилася мама.

-Морда страшна привидилася, -на повному серйозі відповів батько. І тут вже у мене всередині все похололо, і я розповів їм історію про нашого сусіда. Ми постояли трохи, знизали плечима і розбрелися по кімнатах. Мені ще можна було поспати три години до 5.30.

При зустрічі я довів до відома про те, що трапилося Олексія, коли зіткнувся з ним у дворі. Хлопець уже почав сподіватися, що нічне бачення було просто надзвичайно яскравою галюцинацією, однак після почутого спантеличено і злякано спохмурнів. Я ж з тих пір ще довго боявся засинати, чекаючи раптового явища страшної пики в темряві. Але цього паранормального кошмару більше не повторювалося. Тепер же ті неприємні події перетворилися в прості спогади, які не заважають мені спокійно засинати з коханою дружиною в новій квартирі. І я Вам усім теж бажаю спокійної ночі!