Сусідка Емма, яка звикла отримувати від життя все!

Нашу сусідку прозвали Еммою. Легка, в шифонових сукнях навіть в мороз. Зверху шуба, а під нею майже марлевка і фіалки з жовтцями. Коротка недбала стрижка, укладена не те пальцями, не те пилососом і величезні захоплені очі, ніби у бімби.

Вона була кілька разів одружена і кожного разу щасливо. Працювала косметологом, продавщицею галантереї і вчителькою малювання. Постійно чимось захоплювалася. Освоювала фламенко, мистецтво каліграфії, вишивала щось голкою по картону, і відправляла африканським дітям посилки з м’якими іграшками. Займалася всім по трошки і недовго.

Сусіди крутили пальцями біля скроні, мовляв що з неї взяти, вітряна жінка. Безпечна, легковажна і дурнувата в тому числі. Недалека. Живе з котом і зламаним телевізором. Не дивиться новини і не в курсі пожежі в Австралії, що знищила ліса.

Мій тато на дух її не міг терпіти. Говорив, що не сприймає людей, що занадто часто сміються. Скаже «доброго ранку», і посмішка до вух. Прокоментує затримку зарплати і регоче. Посковзнеться на льоду, розбивши лоток яєць, знову посмішка.

Тільки що тут смішного? Жінки не брали її в своє коло. Підганяли губи і припиняли обговорювати розпусний Захід і якихось обивателів. Новорічне вбрання Світлани Моргуновой і фільм «Циган» з красенем Будулаєм. Рецепт салату «пасажирський». Люстру з богемського скла, пилосос «Тайфун» і дагестанський килим нових блатних мешканців.

Емма не дуже й прагнула потрапити в жіночу компанію. Вона постійно кудись поспішала: на чергове побачення, курси крою та шиття або концерт групи «Вераси».

Їй не було ніякого діла до важливих дамочок, що купують продукти на овощевих базах. У сусідки ніколи не траплялося нічого поганого, а у нас то крани текли, то хлопчаки скло розбивали, то півбудинку косив грип.

Ми вірили, що в темному кутку сидить бабай, а якщо не будемо слухатися, то нас забере поліцейський або бабайка. Що життя несправедливе і багато чого потрібно терпіти.

І тільки Емма завжди виглядала бадьорою, здоровою і веселою. У неї не існувало бабайок і темних кутів. З поліцейськими вона крутила кохання, грип лікувала червоним вином, нічого не терпіла і ставилася до будь-яких подій, як до пригод.

Її секрет я дізналася набагато пізніше і щиро здивувалася. Жінка всього лише по-іншому ставилася до життя, і життя відповідало їй тим же. Адже як постелеш, так і поспиш, а як запряжеш, так і поїдеш.

Вона не давала собі нудьгувати, не носила «футболку жертви», проявляла допитливість і займалася тим, що до душі. Вона жила, а ми всі тільки готувалися жити. Вона чекала від майбутнього кайфу, а ми – труднощів. Кожен в результаті отримував своє …

Related Post

Свекруха думала, що нас немає вдома, тож зателефонувала подрузі, ми почули всю розмовуСвекруха думала, що нас немає вдома, тож зателефонувала подрузі, ми почули всю розмову

Надя завжди була впевненою в собі і дуже самостійною панночкою. Вона зустріла Олега в університеті, і вони досить довго дружили, перш ніж перейти до чогось серйознішого. За рік Олег познайомив