Сусідка повернулася з Норвегії, розповіла, чому там немає городів та метушні з консервацією

Коли приходить літо, багато хто радіє, адже це пора відпусток та відпочинку. Канікули в дітей починаються, більше свободи, більше вражень.

Але є у нашого літа одна особливість. Ми його часто самі собі псуємо тривалим стоянням на гарячій тісній кухні, закриваючи нескінченні банки з консервацією.

Не сперечаємося, закрутки – це смачно та дешево. Але дуже енерговитратно. Сьогодні розповімо про країну, в якій рідко хтось копається днями на городі і пихкає на кухні над консервацією. І це Норвегія.

Найкраще в Норвегії

Норвегія – одна з найчистіших країн світу. І, звісно, ​​дуже гарна. Клімат тут аж ніяк не тропічний, але й мерзнути весь рік безперервно не доводиться. Звичайно, чим вище піднятися в гори, тим більша ймовірність зіткнутися з обмороженням, але на рівнинних територіях з червня до вересня погода цілком весняна.

Особливо тішать око норвезькі фіорди, тут розмістився рекордсмен серед своїх колег у Європі – Согні-фіорд. Його довжина складає 204 км. У Норвегії його називають Королем фіордів.

Діти у Норвегії

У нас рідко побачиш дітей, які гуляють на вулиці у «нельотну» погоду. Для норвежців поганої погоди не існує. Якщо тобі на вулиці некомфортно, сам винен: підібрав неправильний одяг.

Усі шкільні зміни діти проводять на вулиці. Йде дощ, будуть ігри в калюжах. Норвезькі педагоги вважають, що немає кращого способу налаштуватися на продуктивне навчання, ніж вчасно провітрювати мозок.

Найкраще в Норвегії: немає городів

Багато наших бабусь обурилися б: як це жити без праці на городі? Адже це корисно — працюєш на свіжому повітрі, і врожай завжди під контролем. Норвежці не шукають важких шляхів. Щоб більше відчути єднання з природою, можна поїхати в гори на вихідні.

Якщо ж хочеться покопатись у землі, можна поїхати допомогти людям на полуничні плантації. Хоча, правду кажучи, мало хто обирає таке хобі.

На зміну звичним нашим людям городам біля дачних ділянок у Норвегії ти побачиш доглянуті кольорові клумби. Головне — щоб усе навколо тішило око. Ця проста філософія допомагає норвежцям залишатися в хорошому настрої.

Право доступу до природи

Це «Право кожного», що охороняється законом, дозволяє гуляти і бути на морському узбережжі, насолоджуватися природою в лісах, горах і на інших необроблених ділянках землі.

Але на деяких ділянках, що охороняються, це право іноді обмежене. Розводити багаття з 15 квітня до 15 вересня не можна. Нема чого забруднювати повітря і створювати пожежонебезпечні ситуації. Адже твоя свобода закінчується там, де розпочинається свобода іншого.

Про природу дбають дуже ретельно. У кожному будинку встановлені контейнери для сортування сміття. Звичайно ж, якщо у тебе був пікнік із друзями, після себе треба залишити чистоту та красу. Інакше будеш зобов’язаний сплатити штраф.

Гриби, ягоди треба залишити братам нашим меншим

Примітно, що норвежці не ходять збирати гриби чи ягоди до лісів біля підніжжя гір. Ці дари природи постійно дістаються тваринам. Люди можуть виростити собі ласощі у теплиці. Таким чином за великого бажання можна і чимось на кшталт копання на городі зайнятися.

Ні виснажливим закруткам

Норвежці стежать за своїм харчуванням, тому намагаються вживати тільки свіжі овочі та фрукти. У середньому огірки та помідори, наприклад, коштують у Норвегії близько двадцяти крон. За зарплати 35 000 крон це легко можна собі дозволити. А час, заощаджений при цьому, провести з сім’єю чи з друзями.

Related Post

Я не можу прийняти дитину свого хлопцяЯ не можу прийняти дитину свого хлопця

Познайомилася я із Романом на святкуванні дня народження подруги Насті. Він мені відразу сподобався, але коли я дізналася, що він розлучений, та ще й дитина є, я вирішила, що це

Наші почуття з чоловіком просто зникли. Я просто не знаю, як вчинити у цій ситуації правильнішеНаші почуття з чоловіком просто зникли. Я просто не знаю, як вчинити у цій ситуації правильніше

Напевно, у кожного в житті був такий момент, коли кохана людина переставала такою бути. Начебто все добре, і він не робить нічого поганого, але почуття вже не ті. Подібне трапилося

Прощатися з дідусем, крім моєї сім’ї, прийшла тільки сусідкаПрощатися з дідусем, крім моєї сім’ї, прийшла тільки сусідка

Несподівано мені зателефонувала мама і почала говорити щось про дідуся і спадщині, я не могла зрозуміти про кого вона говорить. Дідуся у мене ніколи не було, мій тато сирота, а