Сусіди дуже гучно розважаються в ліжку і не дають спати

Мої сусіди займаються цим в годину-дві ночі так, що їх чує весь будинок. Коли я поскаржилася подрузі, вона пожартувала: мовляв, ти заздриш. А мене бісить, що завтра на роботу, а заснути неможливо. Навіть збиралася покласти під їх двері записку, але розгорнулася і так з нею і пішла. Як їм пояснити, що потрібно думати про інших?

Олена, 41 рік. Порада від психолога.
У багатоквартирних будинках жити зовсім не почув сусідів практично неможливо. Якщо хтось скаже: «Це моя квартира, і я буду робити у ній все, що захочу», то він не має рації. Оскільки ми живемо поруч не тільки з сусідами, а й з їх звичками і потребами, то змушені з цим рахуватися. Інакше наш спільний дім досить швидко перетвориться в пекло. Той, хто не готовий миритися з бажаннями інших, може придбати окреме житло – приватний будинок, де ніхто не завадить мешканцям стогнати або включати Rammstein на повну котушку.

Там вони можуть дати місце звичкам без оглядки на інших. А вам, Олено, я б запропонувала подбати про те, щоб були дотримані ваші кордони, проте при цьому не переступати чужих. Особисте життя на те й особисте, що його не роблять надбанням громадськості, в цьому я з вами солідарна. До речі, варіант з запискою – непоганий. Питання в тому, якою вона буде.

Приділіть увагу тому, щоб вона вийшла не злісною, а ввічливою, може бути, трохи з гумором. У ній потрібно попросити про тишу – те, в чому ви і маєте потребу. Незважаючи на те що ви неабияк злі за те, що вам не дають виспатися, важливо втриматися від сценарію «око за око”, не соромити пристрасних коханців, не ставати в позу агресора – це лише посилить конфлікт.

Допускаю, що вони погано уявляють, наскільки заважають вам. Знайдіть коректний спосіб повідомити їм про це. А якщо не відреагують або будуть агресивні в відповідь, ну що ж, на це є дільничний.

You cannot copy content of this page